PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

Gry online niekoniecznie muszą zachwycać zaawansowaną grafiką i efektami specjalnymi. Czasem lepiej sprawdzają się proste rozwiązania, czego dobrym przykładem Playerunknown's Battlegrounds. Wymagania do gry są skromne, zwłaszcza jeśli mowa o edycji PUBG Lite, dzięki czemu może po nią sięgać wielu graczy na całym świecie.


Co to jest Playerunknown's Battlegrounds (PUBG)?


PUBG to klasyczny przykład gry typu Battle Royale. Gracze walczą ze sobą tak długo, aż na planszy zostanie tylko jeden – najlepszy z nich. Podobnie jak w innych produkcjach z tym trybem, zasady są podobne – gracze trafiają na mapy z losowo rozrzuconym ekwipunkiem. Zadaniem jest właśnie jak najszybsze zdobycie odpowiedniej broni i przechytrzenie pozostałych w chaotycznej walce. Żeby było ciekawiej, pole walki stopniowo się pomniejsza, dzięki czemu dynamika rozrywki rośnie wraz z każdą minutą na planszy.


Przydadzą się tutaj umiejętności z wszelkiej maści strzelanek – odpowiedni refleks, szybkość, umiejętność odpowiedniego dobru broni czy szukania sobie właściwej zasłony. Premiera na komputery PC oraz konsolę Microsoft Xbox miała miejsce pod koniec 2017 roku. Na konsolę Xbox grę można kupić za mniej niż 100 zł lub dostać ją za darmo, jeśli korzystamy z abonamentu Xbox Game Pass.


PUBGT Lite – wymagania dla komputerów


PUBG – wymagania sprzętowe


Aby grać w pełną wersję Playerunknown's Battlegrounds na komputerze, potrzebujemy:


  • procesora: Intel Core i3-4340 3.6GHz lub AMD FX-6300 3.5GHz,
  • karty graficznej: GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850 2GB,
  • pamięci RAM: 6 GB,
  • systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszego.


Sukces Playerunknown's Battlegrounds


Gra zyskała dużą popularność w szybkim tempie. W ciągu 3 dni sprzedało się ponad 300 000 egzemplarzy, co oznaczało dla twórców zarobek na poziomie 11 milionów dolarów. W kolejnych miesiącach liczba aktywnych graczy była liczona już w milionach! Skąd sukces PUBG?


Na pewno jej siłą, oprócz prostoty, jest nieprzewidywalność rozrywki. Mapy są duże, wszystkie zdarzenia losowe, więc każdy mecz wygląda zupełnie inaczej, zatem taktyka wymaga elastyczności i szybkiego reagowania na zmniejszającą się sytuację. Nie jest tutaj potrzebna żadna fabuła – twórcy skupili się wyłącznie na dobrej zabawie, świadomie pomijając jakąkolwiek historię jako otoczkę tego, co ma się dziać na ekranie. Warto pamiętać, że tytuł jest odpowiedni dla osób od 16. roku życia, podobnie jak wiele innych strzelanek.


Co to jest Playerunknown's Battlegrounds Lite?


PUBG Lite to okrojona, darmowa wersja gry, która dostępna jest dla posiadaczy słabszych, mniej wydajnych komputerów. Silnik graficzny raczej nawiązuje do klasyki gatunku niż najnowszych technologicznych trendów. W grze, w której może brać udział naraz do 100 osób grających indywidualnie albo w drużynach, to zaleta – znacznie łatwiej przetwarzać płynnie zdarzenia na ekranie, gdy grafika nie jest zbyt złożona! PUBG Lite jest dostępne dla polskich graczy od października 2019.