Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać? Ranking 2021

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić w 2021 roku? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza że wiele osób w ostatnim czasie zdecydowanie częściej pije kawę w domu, a nie w biurze albo w kawiarni. Wśród automatycznych ekspresów ciśnieniowych szukamy takiego modelu, który umożliwi przygotowanie doskonałej kawy, będzie łatwy w obsłudze i nie zrujnuje domowego budżetu.

 

Dlaczego akurat ekspres ciśnieniowy?

 

Jest wiele sposobów przyrządzania kawy, jednak zdecydowanie najsmaczniejsza jest ta z wysokiej klasy ekspresu ciśnieniowego. W naszym rankingu postanowiliśmy więc przedstawić wybrane modele takich ekspresów. Oprócz doskonałej jakości napoju zapewniają komfort i wygodę, bo są łatwe w obsłudze, więc nasza rola sprowadza się głównie do wciskania odpowiednich przycisków. Jednak zaawansowany ekspres ciśnieniowy to spory wydatek, w przeciwieństwie do prostych modeli na kapsułki. Aby wydatek się opłacał, trzeba poświęcić dużo uwagi, aby sięgnąć po odpowiednie urządzenie, które spełni oczekiwania.Czy potrzebuję ekspresu ciśnieniowego?


Zanim zdecydujemy się na zakup, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie uzasadniony. Dobry ekspres ciśnieniowy to niemały wydatek, a do tego – zajmuje sporo miejsca na kuchennym blacie. Można mieć zatem wątpliwości w sytuacji, gdy kawę pijemy okazjonalnie. Jednak jeśli robimy to często, na pewno zakup ekspresu będzie dobrą decyzją. Zwłaszcza że zwykłe ekspresy ciśnieniowe są o wiele tańsze w eksploatacji – koszt przygotowania jednej kawy jest wielokrotnie niższy. Dobrze też przewidzieć, jakiej kawy będziemy chcieli się napisać my lub nasi goście. Są ekspresy lepiej dopasowane głównie do czarnej kawy oraz takie, które doskonale przygotowują duży wybór kaw z mlekiem.


Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy kupić? Oto najważniejsze cechy


Co warto uwzględnić, gdy zapoznajemy się ze specyfikacją techniczną ekspresu ciśnieniowego do kawy? W naszym rankingu braliśmy pod uwagę poniżej parametry:


  • Moc im jest większa, tym szybciej nagrzewa się woda konieczna do przygotowania kawy.


  • Intuicyjna obsługa – podstawą działania ekspresu jest panel dotykowy z przyciskami. Dobrze jest przed zakupem dokładnie mu się przyjrzeć, aby zobaczyć, czy przyciski są naszym zdaniem odpowiednio opisane, a ich zlokalizowanie – czytelne i intuicyjne.


  • Regulacja dużą zaletą jest możliwość idealnego dopasowania kawy do indywidualnych potrzeb. Obecnie możemy regulować praktycznie wszystko – temperaturę kawy, stopień zmielenia ziaren, a nawet dopasować ustawienia do poziomu twardości wody. Bardzo wygodną opcją jest możliwość zapamiętania ustawień, żeby swojej idealnej kawy nie musieć konfigurować za każdym razem.


  • Wymiary ekspres nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca w kuchni. Z reguły ekspresy na pojedynczą filiżankę są mniejsze niż te z podwójnym dozownikiem, gdzie podstawimy dwie filiżanki naraz. Z drugiej strony zrobieniu dwóch kaw naraz jest często bardziej praktyczne.


  • Dodatkowe funkcje – niektóre ekspresy mają dodatkowe zastosowania, które podnoszą komfort korzystania z urządzenia. Może to być na przykład funkcja podgrzewania filiżanek albo aplikacja na smartfona kompatybilna z ekspresem.


  • Łatwa konserwacja najlepiej skupić się na picu kawy, a nie na innych czynnościach. Dlatego należy się cieszyć, gdy wszelkie procesy konserwacyjne są w pełni zautomatyzowane. Automatyczne czyszczenie systemu spieniania mleka to na pewno duże ułatwienie, podobnie jak automatyczne usuwanie fusów.2


Ranking ekspresów ciśnieniowych – przegląd najlepszych modeli


Ranking ekspresów ciśnieniowych


Ekspres ciśnieniowy PHILIPS 2200 Series LatteGo EP2231/40

Ma prosty, intuicyjny panel sterowania i przygotowuje napoje z ziaren mielonych w młynku ceramicznych oraz napoje z gotowej mielonej kawy. Łatwo możemy kontrolować zarówno moc kawy, jak i ilość wody w filiżance. Przygotuje kawę czarną, z mlekiem, a nawet dwie kawy naraz - za sprawą podwójnego dozownika. Można nawet regulować temperaturę wody, korzystając z 3 dostępnych poziomów. Szybko się nagrzewa dzięki mocy 1500W.


Ekspres ciśnieniowy PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3246/70

Ten nowoczesny ekspres przygotowuje automatycznie różne rodzaje kaw: americano, cappuccino, espresso, latte macchiato, umie zatem trochę więcej od poprzednika i pewnie bardziej przypadnie do gustu osobom, które lubią różnorodność.


Ekspres ciśnieniowy PHILIPS Series 5400 LatteGo EP5441/50

Spodobały Ci się modele Philips i zastanawiasz się jaki ekspres ciśnieniowy do kawy będzie najlepszy? Oto odpowiedź! Ten zaawansowany sprzęt ma czytelny, kolorowy wyświetlać i serwuje aż 12 rodzajów kaw do wyboru. Posiada też wiele możliwości personalizacji tak, żeby kawa zawsze była perfekcyjna – tak jak lubimy. Na urządzeniu można zaprogramować nawet profile dla konkretnego użytkownika, jeśli domownicy mają różne preferencje w kwestii smaku, aromatu czy mocy kawy. Miłośnicy mocnej kawy powinni docenić funkcję Extra Shot, która umożliwi zrobienie dodatkowej porcji Ristretto. Ten intensywny dodatek sprawi, że kawa będzie mocniejsza, a jednocześnie pozbawiona posmaku goryczki.


Ekspres ciśnieniowy KRUPS EA8908 Evidence Black

Ten elegancki, nowoczesny model będzie prawdziwą ozdobą każdej kuchni. Ma aż 15 programów automatycznych do przyrządzania kawy i herbaty. Producent zapewnia, że w razie awarii części zamienne będą dostępne przez średnio 10 lat, co oznacza, że jest to naprawdę długowieczny ekspres ciśnieniowy. Warty uwzględnienia w rankingu jest też fakt, że to model łatwy w czyszczeniu – układ spieniania mleka jest płukany automatycznie.


Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI ECAM 23.460.SB

Bardzo dobry wybór w kategorii poniżej 2000 zł. Znakiem rozpoznawczym producenta jest zastosowanie młynków stalowych zamiast ceramicznych, co ma sprawiać, że mechanizm mniej się nagrzewa. Za pomocą przycisków na panelu przygotujemy klasyczną czarną kawę, espresso oraz cappuccino z gęstą pianką. Co ciekawe, ekspres ma nawet funkcję zapisywania statystyk, dzięki czemu można się dowiedzieć ile wypijamy kaw! Inną przydatną i wygodną funkcją jest podgrzewanie filiżanek. Dozownik jest ustawiony w ten sposób, że przygotujemy kawę także w wysokiej szklance – do 14 cm.


Jego bardziej rozbudowaną wersją jest ekspres ciśnieniowy DE LONGHI ECAM350.35SB Dinamica. Płacąc nieco więcej za bardziej zaawansowany model, przygotujemy więcej rodzajów kaw: americano, caffe lungo, doppio czyli podwójne espresso), standardowe espresso oraz ristretto