Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy – jaki wybrać?

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić w 2023 roku? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza że wiele osób zdecydowanie częściej pije kawę w domu, a nie w biurze albo w kawiarni. Wśród automatycznych ekspresów ciśnieniowych szukaliśmy takiego modelu, który umożliwi przygotowanie doskonałej kawy, będzie łatwy w obsłudze i nie zrujnuje domowego budżetu. Zobacz, które wybraliśmy!


Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać? Najciekawsze modele


Jaki ekspres ciśnieniowy do domu?


Jest wiele sposobów przyrządzania kawy, jednak zdecydowanie najsmaczniejsza jest ta z wysokiej klasy ekspresu ciśnieniowego. W naszym rankingu postanowiliśmy więc przedstawić wybrane modele takich urządzeń. Oprócz doskonałej jakości napoju zapewniają komfort i wygodę, bo są łatwe w obsłudze, więc Twoja rola sprowadzi się głównie do wciskania odpowiednich przycisków. Jednak zaawansowany ekspres ciśnieniowy to spory koszt – w przeciwieństwie do prostych sprzętów na kapsułki. Aby wydatek się opłacał, trzeba poświęcić dużo uwagi, by sięgnąć po odpowiednie urządzenie, które spełni oczekiwania.


Zanim sprawdzisz ranking ekspresów ciśnieniowych – czy naprawdę go potrzebujesz?


Zanim zdecydujesz się na zakup, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie on uzasadniony. To spory wydatek, a do tego – taki sprzęt zajmuje sporo miejsca na kuchennym blacie. Można mieć zatem wątpliwości w sytuacji, gdy kawę pijesz okazjonalnie. Jeśli jednak robisz to często, na pewno zakup ekspresu będzie dobrą decyzją. Zwłaszcza że ekspresy ciśnieniowe są o tańsze w eksploatacji od kapsułkowych – koszt przygotowania jednej kawy jest niższy. Dobrze też przewidzieć, jakiej kawy będziesz chciał się napić i czym poczęstować gości. Są modele lepiej dopasowane głównie do czarnej kawy oraz takie, które doskonale przygotowują duży wybór kaw z mlekiem.


Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy kupić? Oto najważniejsze cechy


Zanim zaprezentujemy nasz ranking ekspresów ciśnieniowych, należy jeszcze wyjaśnić, co wpłynęło na wybór urządzeń i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością. Atrakcyjna cena, rekomendacje znajomych i zaufanie do konkretnego producenta to przecież nie wszystko, co wpływa na decyzję o zakupie. Co warto uwzględnić w specyfikacji technicznej ekspresu ciśnieniowego do kawy? W naszym rankingu braliśmy pod uwagę poniższe parametry.

  • Intuicyjna obsługa – odbywa się poprzez panel dotykowy i dodatkowe przyciski. Dobrze jest przed zakupem dokładnie mu się przyjrzeć, aby sprawdzić, czy funkcje są odpowiednio opisane, ikony czytelne, a ich lokalizacja – intuicyjna.
  • Personalizacja kawy – dużą zaletą jest możliwość idealnego dopasowania kawy do indywidualnych potrzeb. Można regulować praktycznie wszystko – temperaturę kawy, stopień zmielenia ziaren, a nawet ustawienia poziomu twardości wody. Bardzo wygodną opcją jest możliwość ich zapamiętania, żeby swojej idealnej kawy nie konfigurować za każdym razem od nowa. Niektóre ekspresy umożliwiają zapisanie ustawień nawet dla kilku użytkowników – każdy domownik może mieć własny profil.
  • Wymiary i ergonomia – kolejny ważny aspekt, który trzeba brać pod uwagę, tworząc ranking ekspresów ciśnieniowych. Dobry sprzęt nie musi zajmować dużo miejsca w kuchni, a pojemniki na wodę, kawę i fusy są łatwo dostępne.
  • Wielkość pojemników – duży zbiornik na wodę sprawia, że rzadziej trzeba go napełniać. Przydatny jest również większy pojemnik na fusy – tracisz mniej czasu na jego regularne opróżnianie.
  • Dobry młynek – w związku z tym, że najczęściej aromatyczne napoje przygotowuje się z kawy ziarnistej, jakość wbudowanego młynka ma niemałe znaczenie. Liczą się jego trwałość, zakres regulacji poziomu zmielenia, a także cicha praca. Wbrew obiegowym opiniom, nie można powiedzieć, czy lepsze są młynki ceramiczne, czy stalowe – wszystko zależy od konkretnej konstrukcji dla danego ekspresu.
  • Dodatkowe funkcje – niektóre ekspresy mają dodatkowe zastosowania, które podnoszą komfort korzystania z urządzenia. Może to być na przykład funkcja podgrzewania filiżanek albo obsługa poprzez smartfona. Są też urządzenia, które oprócz kawy potrafią przygotować kilka wariantów herbat, dostosowując temperaturę do rodzaju liści (inna temperatura dla czarnej, inna dla zielonej).
  • Łatwa konserwacja – najlepiej skupić się na piciu ulubionej kawy, a nie na innych czynnościach związanych z obsługą ekspresu. Dlatego dobrze, jeśli procesy konserwacyjne są zautomatyzowane. Automatyczne czyszczenie systemu spieniania mleka to na pewno duże ułatwienie.

Ranking ekspresów ciśnieniowych – polecane modele


Ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy 2023


Czas odkryć karty i pokazać starannie wyselekcjonowane modele. Oto pięć najciekawszych ekspresów do kawy, które powinny się sprawdzić w każdym domu.


1. miejsce: ekspres De’Longhi ECAM 450.55.G Eletta Explore


To popularny ekspres, który ma dobre opinie zarówno wśród użytkowników, jak i wśród jurorów przyznających wyróżnienia dla innowacyjnych urządzeń z dobrym designem. Sprzęt został wyróżniony nagrodami iF Design Award oraz Red Dot Design Award. Ekspres przygotuje nie tylko rozgrzewające kawy na gorąco, ale również orzeźwiające napoje kawowe na upalne dni – np. cold amerciano, cold cappuccino czy cold flat white. Lód oczywiście musisz dostarczyć do szklanki osobno. Każdy napój można spersonalizować, a wybrane ustawienia zapisać w jednym z czterech profili użytkownika. Z myślą o przygotowywaniu kawy na wynos, prosto do 16-centymetrowego kubka termicznego, stworzono także funkcję To-Go. Ekspres łatwo utrzymać w czystości, zwłaszcza że części można myć zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. W ten sposób wyczyścisz dokładnie nie tylko pojemnik na mleko i tackę ociekową.


2. miejsce: ekspres Philips Series 5400 LatteGo EP5441/50


Popularny ekspres o prostej konstrukcji i eleganckim wyglądzie, z wbudowanym systemem do spieniania mleka. Docenią go osoby szukające na co dzień nowych smaków. Duży wybór dostępnych napojów obejmuje m.in. café au lait, ristretto, caffé crema, flat white, caffe latte, espresso lungo. Tak samo jak w ekspresie De’Longhi, tutaj również jest specjalna funkcja do przygotowania dużej kawy na wynos. Dla dzieci można natomiast zrobić samo spienione mleko – zwane w wielu kawiarniach babyccino. Panel sterowania składa się z ikonek oraz dobrze widocznego kolorowego wyświetlacza w centralnej części. Ceramiczny młynek o dużej wytrzymałości mieli ziarna na 12 poziomach. Spersonalizować można także konkretne napoje – umożliwiają to cztery profile użytkownika.


3. miejsce: ekspres Saeco GranAroma SM6580/10


Ekspres przypominający urządzenia Philipsa. Wyróżnia go innowacyjny system automatycznego czyszczenia HygieSteam, który pozwala usunąć 99,9% mikroorganizmów znajdujących się w obiegu spienianego mleka. Napoje można personalizować na różne sposoby, z wykorzystaniem gotowych profili smakowych (Delicato, Intenso, Forte) ze starannie dobranymi proporcjami między mocą kawy, jej objętością i czasem namaczania. Chcąc wzmocnić intensywność napoju, ale uniknąć nieprzyjemnej goryczki, wystarczy aktywować funkcję Extra Shot. Kawa za każdym razem będzie aromatyczna – to zasługa systemu Aroma Extract, który utrzymuje temperaturę wody pomiędzy 90 a 98°C, regulując jej przepływ. Pozwala to delektować się aż 14 rodzajami kawy.


4. miejsce: ekspres Krups EA890D Evidence Metal


Kompaktowy ekspres o minimalistycznym designie, który sprawdzi się idealnie w mniejszej kuchni. Ma tylko 24 cm szerokości i zaledwie 36 cm głębokości. Co ciekawe, przy tych wymiarach dysponuje pojemnym pojemnikiem na wodę (2,3 l) i stosunkowo wysoko umieszczoną wylewką – przygotuje kawę nawet w szklance o wysokości 15 cm. Szwajcarski stalowy młynek wyróżnia się trwałością i doskonałą jakością mielenia, porównywalną z ekspresami używanymi przez baristów. Monochromatyczny wyświetlacz OLED pokazuje wszystkie potrzebne informacje, w tym przypomnienia o konieczności odkamieniania, czyszczenia spieniacza, uzupełniania kawy albo wody w zbiorniku. Model wyróżniono certyfikatem TÜV Rheinland za wyjątkowo higieniczną konstrukcję.

Ekspres ciśnieniowy KRUPS EA890D Evidence Metal


5. miejsce: Philips 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50


Następny z ekspresów Philipsa, które od lat cieszą się dużym powodzeniem. 3200 LatteGo Premium to model oferujący coś więcej niż funkcje podstawowe, a przy tym bardzo przystępny cenowo. Korzystając z przycisków do automatycznego przygotowania ulubionych napojów, szybko zrobisz espresso, cappuccino, czarną kawę lub latte machiatto. Moc kawy, ilość mleka i wody określisz w podobny sposób, wybierając jeden z trzech poziomów. Pojemnik na mleko łatwo zdejmiesz i umieścisz w lodówce lub – opróżniony – umyjesz w zmywarce albo pod bieżącą wodą. Atutem jest także wyjątkowo wydajny filtr do wody AquaClean, który umożliwia bezpieczne korzystanie z ekspresu bez konieczności częstego odkamieniania. Pojemnik na wodę ma 1,8 l i jest wysuwany do przodu – urządzenie możesz umieścić się na blacie pod wiszącymi szafkami kuchennymi.


Jaki ekspres ciśnieniowy – automatyczny czy może na kapsułki?


Wiesz już, jaki ekspres ciśnieniowy do domu będzie najlepszy? Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy na pewno chcesz mieć ekspres automatyczny, warto jeszcze zobaczyć alternatywę w innym poradniku: Jak wybrać ekspres na kapsułki.


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł – jaki wybrać?

2. Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Ranking

3. Jaki młynek do kawy wybrać? Ranking elektrycznych i ręcznych młynków


Czytaj więcej

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł kupić? Ranking Jaki ekspres do kawy do 2000 zł kupić? Ranking

Wiele osób chciałoby dobry ekspres do kawy do 2000 zł. Nie ma się co dziwić. Nie lubimy przecież przepłacać, gdy nie ma takiej potrzeby. Ale czy rzeczywiście da się znaleźć dobry sprzęt w takiej cenie? Przyjrzeliśmy się dziesiątkom modeli i wyselekcjonowaliśmy te, które warto polecić. Cenisz aromatyczną kawę na co dzień? Zobacz najlepsze urządzenia, które pomogą Ci ją przygotować!

Więcej

Ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy – jaki wybrać? Ranking ekspresów ciśnieniowych do kawy – jaki wybrać?

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić w 2023 roku? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza że wiele osób zdecydowanie częściej pije kawę w domu, a nie w biurze albo w kawiarni. Wśród automatycznych ekspresów ciśnieniowych szukaliśmy takiego modelu, który umożliwi przygotowanie doskonałej kawy, będzie łatwy w obsłudze i nie zrujnuje domowego budżetu. Zobacz, które wybraliśmy!

Więcej

Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł – jaki wybrać? Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł – jaki wybrać?

Nie wiesz, jaki ekspres do kawy do 3000 zł kupić? Dysponując taką kwotą, można skorzystać z propozycji większości uznanych producentów. Do wyboru jest sporo ciekawych opcji, dzięki którym będziesz cieszyć się filiżanką aromatycznego napoju. Zaparz ulubione espresso lub cappuccino i przeczytaj nasz ranking ekspresów do kawy do 3000 zł!

Więcej

Jaki młynek do kawy wybrać? Ranking elektrycznych i ręcznych młynków Jaki młynek do kawy wybrać? Ranking elektrycznych i ręcznych młynków

Potrzebny Ci dobry młynek do kawy? Ranking produktów pokazuje najlepsze modele dla wymagających. Właściwe urządzenie do mielenia ziaren przyda się każdemu – niezależnie od tego, czy ulubiona kawa jest przygotowywana za pomocą kawiarki, ekspresu przelewowego czy ekspresu kolbowego. Masz ochotę na kawę? Zapraszamy do lektury!

Więcej

Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Ranking Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Ranking

Zastanawiasz się, jaki dobry ekspres na kapsułki warto kupić? To niewielki, chętnie wybierany sprzęt, który pozwala łatwo przygotować ulubioną kawę, a także gorącą czekoladę, kakao lub herbatę. Taka inwestycja szybko się zwróci, bo ekspres na kapsułki jest zwykle tańszym zakupem niż ciśnieniowy ekspres automatyczny. Zobacz, czym się kierować, by znaleźć model dostosowany do Twoich potrzeb!

Więcej

Jaki ekspres do kawy do 2500 zł wybrać? Ranking Jaki ekspres do kawy do 2500 zł wybrać? Ranking

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez pysznej, aromatycznej kawy. Jaki ekspres do kawy do 2500 zł spełni oczekiwania wymagających kawoszy? Zobacz nasz ranking, by wybrać idealny model i cieszyć się filiżanką ulubionego napoju!

Więcej

Jaki ekspres kolbowy wybrać? Ranking 2023 Jaki ekspres kolbowy wybrać? Ranking 2023

Jeśli chcesz mieć w domu kawę jak od baristy, warto zastanowić się, jaki ekspres kolbowy to umożliwi. W przeciwieństwie do ekspresów automatycznych modele takie są obsługiwane ręcznie – tak samo jak ekspresy w Twojej ulubionej kawiarni. Sprawdź, jaki ekspres kolbowy wybrać, i uczyń z parzenia kawy prawdziwy rytuał. Ciesz się ulubionym smakiem i wyjątkowym aromatem ulubionego napoju każdego dnia!

Więcej

Ranking ekspresów do kawy do 4000 zł – jaki wybrać? Ranking ekspresów do kawy do 4000 zł – jaki wybrać?

Interesuje Cię ranking ekspresów do kawy do 4000 zł? Kupując ekspres ciśnieniowy w takiej cenie, można liczyć na pyszną kawę na co dzień i wiele nowoczesnych funkcji sprawiających, że użytkowanie będzie proste i przyjemne. Postaw na sprzęt dobrze dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się ulubioną kawą wtedy, gdy tylko masz ochotę. Zobacz modele, które polecamy!

Więcej

Ranking ekspresów do kawy do 5000 zł – jaki wybrać? Ranking ekspresów do kawy do 5000 zł – jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jaki ekspres do kawy do 5000 zł będzie strzałem w dziesiątkę? Mając do dyspozycji taką kwotę, można znaleźć wiele ciekawych opcji, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małym biurze. Które modele polecamy i dlaczego? Przeczytaj artykuł, a będziesz wiedzieć, jakie ekspresy są najlepsze, by cieszyć się ulubioną kawą!

Więcej

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł kupić? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z ekspresu biurowego, bo pracujesz często z domu. Dobrze zainwestować w sprawdzone urządzenie, by się cieszyć każdego ranka filiżanką ulubionego cappuccino lub espresso. Jakie modele ekspresów do kawy do 3500 zł polecamy? Zobacz nasz poradnik!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]