Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. W 2021 roku dobry laptop wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych zakupów na rynku elektroniki. Ze względu na pandemię, niekoniecznie z własnej woli, spędzamy więcej czasu przed ekranem i wiele czynności przenieśliśmy do świata wirtualnego. Sprawny i szybki laptop zdecydowania ułatwia codzienne funkcjonowanie. Jaki wybrać w cenie do 4000 zł?


Najlepsze laptopy do 4000 zł – jakie powinny mieć parametry?


O zakupie laptopa warto myśleć także w dłuższej perspektywie. Idealnie, jeśli sprzęt będzie wydajny również za 2–3 lata. Szukamy więc rozwiązań trwałych, od renomowanych producentów, którym można ufać.


Co brać pod uwagę, szukając dobrego laptopa? Oto lista:


  • czas pracy na baterii,
  • wydajność,
  • jakość wyświetlacza,
  • klawiaturę i głośniki,
  • możliwość rozbudowy i wymiany podzespołów,
  • wytrzymałość i gwarancję producenta.


Współcześnie laptop musi spełniać wiele funkcji. Często też jest narzędziem, z którego korzysta więcej niż jedna osoba. Współdzielenie tego samego sprzętu to codzienność w wielu polskich domach. Ten sam komputer może służyć do pracy, do zabawy czy do zdalnej nauki w szkole. Mocna bateria pozwoli przetrwać często całodzienny maraton rozmaitych zadań i spotkań online, a także poradzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami, gdy zaskoczy nas przerwa w dostawie prądu.


Rozdzielczość wyświetlacza, jego jasność i nasycenie kolorami to elementy, które doceniają gracze, ale nie tylko. Często to laptop, a nie telewizor, wybieramy jako urządzenie do oglądania ulubionych filmów – idealnie zatem. jeśli ekran zapewni dobrą jakość, a przy tym nie będzie męczył oczu.


Dobra jakość dźwięku przyda się na spotkaniach, podobnie jak dobra kamera. Nie należy także lekceważyć klawiatury – powinna być wygodna i wystarczająco duża, żeby pisanie dłuższych tekstów przebiegało swobodnie. Jeśli dodatkowo będzie podświetlana – tym lepiej dla nas.


Najlepsze laptopy do 4000 zł


Komputer kupowany teraz powinien spełniać swoje zadania także za rok czy za 3 lata. Jak sprawdzić, czy faktycznie jest trwały i bezawaryjny? Tutaj bezcenne są opinie innych użytkowników, którzy mieli okazje korzystać ze sprzętu tego samego producenta lub nawet z tego samego modelu. Warto czasem dopłacić za swój komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa – komputer ma być niezawodny!


Dzięki tym wszystkim elementom powinno się udać znaleźć laptop do 4000 zł, który będzie dobry:


  • do pracy biurowej,
  • do spotkań online prywatnych i służbowych,
  • do gier,
  • do spędzania czasu w wybrany przez siebie sposób.