Aktualności

więcej

2022-10-12

Telewizory z rozdzielczością 4K w ciągu kilku lat od pojawienia się na rynku stały się już nowym standardem, skutecznie wypierając modele Full HD. Co to dokładnie jest? Poniżej wyjaśniamy i przedstawiamy miniranking TV 8K!

Więcej

2022-10-11

Jeśli lubisz słuchać muzyki aucie, być może przy da Ci się subwoofer. Co to jest i jak działa? Oraz jaki model najlepiej wybrać? Na wszystkie pytania można znaleźć odpowiedź w naszym poradniku.

Więcej

Nagłośnienie – brzmienie nie jest bez znaczenia

 

Obite miękką tapicerką i wyposażone w wygodne fotele wnętrze samochodu stwarza doskonałe warunki do słuchania muzyki, podcastów czy ulubionych audycji radiowych. Spędzając w podróży sporo czasu, warto zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Część samochodów będzie wymagała jednak nieco więcej uwagi. Szczególnie starsze pojazdy należy solidnie wygłuszyć. Na rynku znaleźć można specjalne materiały (pianki) służące do wypełniania pustych przestrzeni i pokrywania materiałów odbijających dźwięki. Ich koszt nie jest duży, a efekty są zazwyczaj niesamowite. Inwestując w nowe nagłośnienie, warto zadbać o szczegóły.


Nagłośnienie domowe i nagłośnienie do samochodu – jak wybrać?


Choć trzeba uczciwie przyznać, że sprzęt audio jest dość skomplikowany, a nagłośnienie do domu czy auta fascynuje wielu audiofilów, wybór odpowiedniego zestawu nie musi być bardzo trudny. Najważniejsze, by trzymać się podstawowych reguł. Zapewni to bezpieczeństwo sprzętu i jego użytkowników oraz zagwarantuje pełne zadowolenie.


Ilość głośników – standardowy zestaw car audio zawiera 2 lub 4 głośniki. Do drużyny dołącza często subwoofer, czyli specjalny głośnik, którego zadaniem jest generowanie niskich tonów potęgujących wrażenia odsłuchowe.


Moc głośników – powinna być większa (1,5-2 razy) niż moc posiadanego wzmacniacza. Mowa oczywiście o mocy wzmacniacza na jeden kanał.


Trzymaj się tych wytycznych, a my zagwarantujemy Ci, że nagłośnienie da efekt bardziej niż satysfakcjonujący. Pamiętaj także, że głośniki są urządzeniami znajdującymi się na samym końcu łańcucha. Olbrzymie znaczenie mają także pozostałe elementy układanki, czyli wzmacniacz i radioodtwarzacz. W MediaMarkt skompletujesz cały niezbędny sprzęt w najlepszych cenach, a nasi pracownicy dadzą Ci wiele cennych wskazówek dotyczących wyboru, montażu i kalibracji systemu car audio. Skorzystaj z darmowej dostawy i błyskawicznej wysyłki!


Nagłośnienie samochodowe w MediaMarkt – największy wybór i najlepsze ceny


Dla wszystkich, których nie zadowala fabryczne nagłośnienie samochodu, przygotowaliśmy bogatą ofertę sprzętu car audio. W jej skład wchodzą głośniki, wzmacniacze oraz subwoofery, które dzięki swej nadzwyczajnej jakości dźwięku sprawią, że nawet najdłuższa podróż stanie się tak przyjemna, że zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie nie będę chcieli opuścić wnętrza samochodu. Jednocześnie potężne i krystalicznie czyste brzmienie, jakie oferuje nasz starannie wyselekcjonowany sprzęt car audio, znakomicie sprawdzi się podczas odtwarzania ulubionych płyt CD lub pojedynczych utworów MP3 bez względu na preferowany gatunek muzyki. Najświeższe przeboje muzyki pop, szlagiery klasyków rocka czy ulubione kompozycje DJ-ów i ostatnie poczynania raperów zabrzmią niemalże zupełnie jak w domu. Życie jest drogą – możemy niemalże zagwarantować, że z głośnikami, wzmacniaczami i subwooferami takich marek jak Alpine, Pioneer, Blow czy Blaupunkt droga ta będzie znacznie przyjemniejsza.