Aktualności

więcej

2022-10-12

Telewizory z rozdzielczością 4K w ciągu kilku lat od pojawienia się na rynku stały się już nowym standardem, skutecznie wypierając modele Full HD. Co to dokładnie jest? Poniżej wyjaśniamy i przedstawiamy miniranking TV 8K!

Więcej

2022-10-06

Jakie modele głośników polecamy do nowoczesnych telewizorów Samsung? I jak je podłączyć? Prezentujemy tutaj najciekawsze propozycje.

Więcej

Nawigacja samochodowa i turystyczna – profesjonalne systemy GPS

 

Wybór przenośnej nawigacji GPS nie jest prosty przy tak bogatym asortymencie, jaki oferujemy w MediaMarkt. Dlatego oferujemy możliwość poradzenia się naszych specjalistów, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia spośród wielu artykułów w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi poradnikami i recenzjami produktów.


Niektórym kierowcom, którzy zaczęli korzystać z dobrodziejstw GPS, trudno sobie wyobrazić jazdę bez jego pomocy. Jeśli nie należysz do tej grupy, być może to najwyższa pora, aby przekonać się na własnej skórze jak nawigacja samochodowa wpływa na komfort codziennej jazdy. Zdecydowanie warto również zakupić akcesoria do nawigacji, które pozwolą ją bezpiecznie przechowywać, przenosić oraz dodatkowo zwiększą jej funkcjonalność. Najdroższym i zdecydowanie mniej mobilnym rozwiązaniem, aczkolwiek najbardziej stylowym, są nawigacje wbudowane z ekranem.

 

Nawigacja do samochodu a nawigacja sportowa


Wykorzystywanie sieci satelitów do ustalenia własnej lokalizacji jest popularne nie tylko w transporcie. Znajomość swojego położenia przydaje się także w sporcie, turystyce oraz wielu innych aktywnościach i grach terenowych, których doskonałym przykładem może być geocaching – aktywność polegająca na poszukiwaniu ukrytych w terenie skrytek. Nawigacja samochodowa nie musi zazwyczaj spełniać dużych wymagań konstrukcyjnych. W przeciwieństwie do nawigacji terenowych urządzenia wykorzystywane w aucie nie muszą charakteryzować się wysokim stopniem wodoszczelności czy odporności na uszkodzenia. Nawigacja Garmin, którą w szczególności upodobali sobie miłośnicy gór i spędzania czasu na świeżym powietrzu, przyjmuje zazwyczaj formę niewielkich, prostych urządzeń, które z ogromną dokładnością pozwalają na zorientowanie się nawet w najtrudniejszym terenie.


Niesłabnącą popularnością cieszą się także zegarki wyposażone w funkcję GPS. Oprócz prowadzenia po ustalonym wcześniej śladzie pozwalają także na realizowanie założeń i planów treningowych, sprawdzanie pogody, otrzymywanie powiadomień i ostrzeżeń, pomiar tętna oraz wiele innych funkcjonalność. Prowadzona przy użyciu urządzeń Garmin nawigacja jest dokładna i pozwala na precyzyjną rejestrację przebytej drogi. To niezbędna funkcja dla każdego, kto lubi śledzić swoje postępy i analizować własny progres. W MediaMarkt znajdziesz przedstawicieli wszystkich wymienionych grup – zawsze w najlepszych cenach.

 

Nawigacja samochodowa – jaką wybrać?


Na rynku można zaobserwować zaciętą walkę pomiędzy kilkoma liderami. Poszczególne urządzenia mają charakterystyczne sobie cechy i właściwości, jednak z całą odpowiedzialnością można uznać wybór któregokolwiek z producentów za słuszny i sprawdzony.


• Tworzona przez markę TomTom nawigacja samochodowa to typowy przedstawiciel urządzeń wykorzystywanych podczas podróży samochodowych. To urządzenia sprawdzone zarówno przez zawodowych kierowców, jak i niedzielnych podróżników. Sprawdzają się zawsze i wszędzie.


• Nawigacja Navitel oraz nawigacja Mio to dobry wybór na początek. Doskonały stosunek ceny do jakości i prosta obsługa sprzyja szybkiemu poznawaniu świata urządzeń nawigujących.


Nadal nie wiesz co wybrać? Odwiedź jeden z wielu naszych salonów stacjonarnych ulokowanych na terenie całego kraju i zapytaj o radę najlepszych sprzedawców. Polecamy także zakupy online – w naszym sklepie internetowym czekają największe promocje oraz darmowa dostawa!