Aktualności

więcej

2023-12-07

Zastanawiasz się, jak urządzić małą kuchnię, aby była funkcjonalna? Przy wybieraniu mebli kluczowe jest, gdzie będzie znajdować się zlew oraz najważniejsze sprzęty AGD – lodówka, płyta grzejna, piekarnik i mikrofalówkaPosiadanie dużej kuchni pozwala puścić wodze fantazji. W rozległym pomieszczeniu można sobie pozwolić na różne niestandardowe i eleganckie rozwiązania – pojemną i funkcjonalną lodówkę side-by-side, wyspę kuchenną z umieszczonym pod nad nią okapem, nietypowe oświetlenie, czy sprzęty schowane w zabudowie. Przeczytaj, też jaka zmywarka do małej kuchni jest najlepsza!

Więcej

2023-11-03

Jeśli bardziej od ekspresów automatycznych cenisz sprawdzony ekspres kolbowy, ranking tych urządzeń na pewno cię zainteresuje. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu, i który model jest najlepszy. Nie wyobrażasz sobie dnia bez świeżo zaparzonej kawy? Zobacz listę najlepszych ekspresów kolbowych!

Więcej

MediaMarkt: ekspres do kawy – poczuj się jak w kawiarni na rogu


Ponad 80% ludzi na całym świecie deklaruje, że regularnie spożywa kawę. Gdy myślimy o tym czarnym, gorącym i aromatycznym napoju, wielu z nas wyobraża sobie wysunięte daleko na południe Włochy i niewielkie kawiarenki, w których lekko ubrani mieszkańcy chwytają w biegu filiżankę parującego espresso. Jak się okazuje, wyobrażenie to w ogóle nie pokrywa się ze statystykami – największe ilości kawy wypijają bowiem mieszkańcy zimnej północy. W pierwszej trójce znaleźli się Finowie, Norwegowie i Islandczycy. Zdziwieni? Zakup w MediaMarkt ekspresu do kawy to pomysł, na który przedstawiciele tych sympatycznych, północnych nacji z pewnością pokiwaliby głową z aprobatą. Należą oni bowiem do osób bardzo praktycznych, zorganizowanych i oszczędnych.

Posiadanie własnego ekspresu do kawy może okazać się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla kawosza. Osoby lubiące napić się rano rozgrzewającego napoju, niekoniecznie snując refleksje nad jego smakiem i zapachem, mogą zaoszczędzić w ten sposób mnóstwo czasu oraz pieniędzy, które normalnie poświęciliby na zakup kawy w drodze do pracy. Ponadto kupiony w MediaMarkt ekspres do kawy pozwoli na zaparzanie zawsze tak samo dobrego napoju, bez najmniejszego wysiłku i przy minimalnym zaangażowaniu. Podaruj sobie świetnej jakości ekspres do kawy! MediaMarkt ma dla Ciebie wszystko to, czego teraz potrzebujesz.

Domowe i profesjonalne ekspresy do kawy


Ekspresy do kawy można podzielić na trzy grupy: ciśnieniowe, przelewowe oraz na kapsułki. Oferowane przez MediaMarkt ekspresy do kawy zawierają propozycje ze wszystkich tych grup – wybór konkretnego należy do Ciebie!

  • Ekspresy przelewowe. Korzystają z jednej z najprostszych sił występujących w naturze, czyli grawitacji. Gorąca woda swobodnie przelewa się (stąd ich nazwa) przez umieszczoną w filtrze kawę. Napar trafia do zbiornika znajdującego się na samym dole konstrukcji. Duża część ekspresów przelewowych jest automatyczna. Mają one wbudowany pojemnik na kawę i młynek, dzięki któremu mogą samodzielnie zmielić odpowiednią ilość ziaren.
  • Ekspresy na kapsułki Urządzenia, które zrewolucjonizowały poranne parzenie kawy. Ich obsługa ogranicza się do wybrania kapsułki ze swoją ulubioną kawą, umieszczenia jej w ekspresie i wciśnięcia przycisku. W kilka chwil Twój kubek będzie wypełniony gorącym napojem. Kupiony w MediaMarkt ekspres do kawy na kapsułki to gwarancja szybkiego serwisu i powtarzalnego smaku pysznej kawy!
  • Ekspresy ciśnieniowe. To najbardziej skomplikowane urządzenia, które oferują jednocześnie najwięcej funkcji. Zadowolą każdego miłośnika kawy, który przy ich pomocy będzie mógł parzyć swój ulubiony napar w dziesiątkach różnych konfiguracji. Do zaparzania wykorzystują wodę o określonej temperaturze, która tłoczona jest przez kawę pod wysokim ciśnieniem. Inną nazwą używaną dla tych urządzeń jest ekspres kolbowy. MediaMarkt może pochwalić się dużym wyborem urządzeń tego typu w świetnych cenach!

Ekspresy do kawy z młynkiem


Znawcy oraz bariści są zgodni, że kawa zachowa najdłużej swój aromat, jeśli świeżo po wypaleniu przechowywać będziemy ją w szczelnym zamknięciu, w formie niezmielonych ziaren. Mielenie z kolei powinno nastąpić tuż przed procesem parzenia. Daje to gwarancję intensywnego smaku. Kawa ziarnista z MediaMarkt zapewni Wam najwyższej jakości napar w ulubionym stylu!

W MediaMarkt ekspres do kawy wybierzesz z szerokiej oferty produktów!


W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone ekspresy do kawy znanych i rozpoznawalnych marek, takich jak: De’Longhi, Siemens, Breville czy Krups. W MediaMarkt zawsze czeka na Ciebie szybka wysyłka pod wskazany adres. Możesz też skorzystać z możliwości odbioru osobistego i odwiedzić jeden z wielu salonów stacjonarnych, by jeszcze szybciej powitać w domu nowy ekspres do kawy. MediaMarkt jest tuż za rogiem!