Aktualności

więcej

2023-09-24

Jaki nawilżacz powietrza jest skuteczny, wygodny w obsłudze i bezpieczny dla zdrowia? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, szukając idealnego urządzenia. Nawilżacze są używane powszechnie, ale nie zawsze w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz mieć dobry model, który umożliwi utrzymanie właściwego poziomu wilgotności, zobacz nasz poradnik oraz ranking urządzeń!

Więcej

2023-09-22

Jeśli interesują cię oczyszczacze powietrza, ranking najlepszych modeli na ułatwi wybranie odpowiedniego modelu. Jakość powietrza w domu to ważny czynnik wpływający na zdrowie i dobre samopoczucie. Jaki oczyszczacz będzie skuteczny w eliminowaniu niewidocznych dla oka zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów? Doradzamy, jaki oczyszczacz powietrza kupić!

Więcej

W okresie jesienno – zimowym oczyszczacze i nawilżacze powietrza powinny być używane w każdym domu. Smog i suche powietrze podczas sezonu grzewczego to najwięksi wrogowie naszego układu oddechowego. Spośród 10 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 7 znajduje się w Polsce, dlatego powinniśmy zadbać o czyste powietrze przynajmniej w swoich czterech kątach. Wybierając oczyszczacz powietrza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zastosowany system filtrowania. Żeby urządzenie skutecznie i efektywnie działało, koniecznie trzeba dobrać oczyszczacz do wielkości pomieszczenia. Podobnie sprawa ma się z nawilżaczami. Jest kilka rodzajów tych urządzeń: nawilżacze parowe, ewaporacyjny i ultradźwiękowe. Zanim zdecydujemy się na konkretny model powinno się zapoznać z parametrami wydajności parowania, wielkość zbiornika i poziomem hałasu. Może się okazać, że będą na tyle głośne, że uniemożliwią spokojny sen.