Aktualności

więcej

2022-10-24

Popularność dronów nie słabnie, zwłaszcza tych do użytku rekreacyjnego. W pogoni za modnym gadżetem, łatwo stracić głowę i wydać ogromne pieniądze – często niepotrzebnie. W tym artykule doradzamy więc, jaki dron do 1000 zł wybrać.


Więcej

2022-04-04

Jeśli zastanawiasz się, jaki dron do 500 zł będzie odpowiedni, mamy dla Ciebie listę ciekawych propozycji. Na potrzeby tego artykułu szukaliśmy dronów, które kosztują nie więcej niż 500 zł – oto nasz ranking!

Więcej

Drony – latające odkrycie ostatnich lat


Drony DJI, Parrot i AEE z wbudowaną lub opcjonalnie zamontowaną kamerą przeznaczone są do celów rekreacyjnych oraz kręcenia filmów i robienia wspaniałych zdjęć z lotu ptaka. To nic innego jak zdalnie sterowane bezzałogowe statki latające. Do sterowania nimi może służyć zarówno Kontroler R/C, jak i smartfon lub tablet z dostępem do Wi-Fi. Drony osiągają różną prędkość maksymalną – bardzo często wynosi ona mniej niż 14 m/s, jednak w ofercie są również modele, które osiągają prędkość do nawet 72 km/h. Najszybszy dron uzyskał maksymalną prędkość 288,6 km/h, nie są to jednak maszyny, które można kupić w sklepie. Zdecydowanie najpopularniejsze drony to tzw. quadrocoptery, które są wyposażone w cztery śmigła. Wykorzystywane są najczęściej jako zabawki lub sprzęt rekreacyjny i komercyjny. Drony docenią nie tylko miłośnicy gadżetów, ale także fotografowie, kamerzyści czy też osoby uprawiające sporty ekstremalne. Im bardziej zaawansowany bezzałogowy statek latający kupisz, tym dłużej będziesz mógł nim latać. Czas działania dronów wynosi najczęściej 20 minut lub mniej, nieco rzadziej nawet do 45 minut.


Drony – potrzebne akcesoria w MediaMarkt


Oprócz samych dronów w MediaMarkt kupisz także mnóstwo niezbędnych akcesoriów, które pomogą dbać o nowy sprzęt oraz zwiększą skuteczność i bezpieczeństwo kolejnych lotów. Prawdopodobnie każdy użytkownik drona ma własną gamę ulubionych dodatków, jednak do najczęściej wybieranych należą z pewnością:


Walizka lub pokrowiec transportowy – w podstawowej wersji pomieszczą jedynie drona i pilot zdalnego sterowania. Duże modele pozwalają na schowanie także pozostałych akcesoriów i dodatków.


Zestaw dodatkowych akumulatorów – czas lotu na jednym zestawie baterii w przypadku większości dronów nie jest zachwycający. By cieszyć się zabawą lub wykonywać swoją pracę dłużej i sprawniej, warto zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw akumulatorów. W czasie lotu pozostałe ogniwa mogą się ładować, czekając na swoją kolej.  Dodatkowe zasilanie umożliwi realizację bardziej wymagających zleceń i projektów.


Śmigła i osłony, czyli elementy, które najczęściej ulegają uszkodzeniu. Na szczęście ich cena nie jest zwykle odstraszająca. Z pewnością dobrze jest wyposażyć się w zapasowe komponenty przed każdym używaniem urządzenia. Szkoda, żeby taki szczegół, jak pęknięte skrzydło, pokrzyżował weekendowe plany lub uniemożliwił pracę.


Drony w MediaMarkt


W MediaMarkt stawiamy przede wszystkim na różnorodność. Doskonale wiemy, że urządzenia w tej kategorii mogą służyć różnym celom, dlatego zgromadziliśmy bardzo szeroki asortyment. W naszej ofercie znajdują się drony profesjonalne, które posłużą do realizacji komercyjnych zleceń, jak i drony dla początkujących, pozwalające na rozpoczęcie przygody z konstrukcjami tego typu bez wydawania fortuny. Drony z kamerą (na przykład drony DJI) to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które pasjonują się fotografią i filmowaniem. 

Dzięki ujęciom z powietrza ich projekty wejdą dosłownie na wyższy poziom!


Nie wiesz, co wybrać? Odwiedź nas i porozmawiaj z naszymi doradcami – to prawdziwi fachowcy. Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w rynku lub szukasz drona na prezent – możesz zdać się na ich rady. Drony zakupione w MediaMarkt dostarczamy za darmo – do domu lub wskazanego punktu odbioru.