Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić? To ważna decyzja, bo przekłada się na codzienny komfort. Nowoczesna lodówka skuteczniej przechowuje żywność i pozwala dłużej zachować świeżość produktów, a przy tym zużywa niewiele prądu, co przekłada się na niższe rachunki. Wybór zatem ma znaczenie. Z tego powodu, zamiast decydować się na przypadkowy model dostępny akurat w promocji, lepiej prześledzić ranking lodówek i wybrać świadomie.


Jaką lodówkę wybrać? Ranking lodówek 2022

Jaką lodówkę kupić?


Lodówka to sprzęt domowy, który wymieniamy dość rzadko. Najczęściej pretekstem do zakupu jest awaria lub przeprowadzka w nowe miejsce. To zwykle moment, gdy zastanawiamy się, jaką lodówkę kupić. Do wyboru jednak warto podejść bardzo świadomie. W końcu lodówka będzie służyć wiele lat i nieustannie wpływać na wygodę i komfort życia. Nie masz pewności, jakiego modelu potrzebujesz? Zobacz nasz ranking – oprócz porad dotyczących wyboru lodówki w kilku miejscach przedstawiamy jednocześnie polecane modele.


Rodzaje lodówek


Zanim przejdziemy do rankingu lodówek, warto omówić warianty dostępnych urządzeń. Choć rynek sprzętu AGD jest niezwykle szeroki, stale pojawiają się na nim nowe modele i rodzaje urządzeń. Dzięki temu każdy może dokonać optymalnego wyboru, który pozwoli na użytkowanie sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i wymagań. Podczas podejmowania decyzji, jaką kupić lodówkę, warto więc w pierwszej kolejności zdecydować o wyborze konkretnego rodzaju. Poniżej omówimy wszystkie kategorie sprzętu. Warto znać podstawowy podział , żeby wiedzieć, jaka lodówka nas interesuje.

Wśród lodówek wyróżniamy urządzenia takie, jak: Lodówka (inaczej: chłodziarka)

To najprostszy rodzaj lodówki, który jest doskonale znany od wielu lat. Sama lodówka, bez wbudowanej zamrażarki, charakteryzuje się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami oraz podstawowymi funkcjami. Idealnie sprawdza się w bardzo małych mieszkaniach, w których kuchnia jest niewielka, w pokojach akademickich, domkach działkowych czy w każdej innej przestrzeni, gdzie nie ma możliwości wstawienia większej lodówki, a korzystanie z zamrażarki nie jest konieczne.

Należy mieć świadomość, że lodówka służy do chłodzenia żywności, a nie jej mrożenia. Wymiary chłodziarek wahają się w granicach: 50–180 cm (wysokość) x 45–60 cm (szerokość) x 46–64 cm (głębokość).

Chociaż z reguły to małe urządzenia, to są wyjątki. Na przykład lodówka SAMSUNG RR39M7565B1/EO to model o pokaźnych rozmiarach, ale bez choćby małego osobnego zamrażalnika – na półkach i szufladach chłodziarki mieści się aż 385 litrów.


Lodówko-zamrażarka (inaczej: chłodziarko-zamrażarka)

Od samej lodówki różni się tym, że ma wbudowany zamrażalnik. Jest to najpowszechniejszy i najbardziej funkcjonalny rodzaj lodówki, jaki można spotkać niemal w każdym domu. Lodówko-zamrażarka jest zazwyczaj nieco wyższa niż sama lodówka, ale dostępne są też modele o niewielkich rozmiarach, w których komora mrożąca jest bardzo mała. Dzięki temu nie trzeba z niej rezygnować i można dostosować ten rodzaj sprzętu AGD do własnych potrzeb oraz wielkości pomieszczenia. Zamrażarka może znajdować się na górze urządzenia lub na dole. Zdecydowanie częstszym rozwiązaniem jest zamrażalnik na dole, ale są wyjątki. Można natomiast przyjąć, że zamrażalnik na górze to raczej cecha charakterystyczna urządzeń o mniejszej pojemności. Wymiary lodówko-zamrażarek wynoszą: 110–200 cm (wysokość) x 55–60 cm (szerokość) x 60–65 cm (głębokość).


Lodówka side by side

Istnieje kilka wariantów tego rodzaju lodówki: chłodziarka połączona z zamrażarką, obie o podobnych rozmiarach i z wspólnym zasilaniem, ale mogą to też być dwa niezależne urządzenia, np. chłodziarka z oddzielną komorą na wino. Tego typu lodówki standardowo są dwuskrzydłowe, ale na rynku dostępne są nawet trzydrzwiowe modele. Dzięki temu mają wiele miejsca, a nawet dodatkowe komory chłodzące do przechowywania żywności. Lodówki side by side są najdroższe na rynku – ich cena sięga nawet kilku tysięcy złotych. Wymiary również są pokaźne, ponieważ wahają się w granicach: 175–200 cm (wysokość) x 89–120 cm (szerokość) x 62–90 cm (głębokość). Jeśli mamy odpowiednio dużą kuchnię i naprawdę potrzebujemy urządzenia o tak pokaźnych rozmiarach, warto przejrzeć ranking lodówek side by side.


Lodówka do zabudowy
Są to różnego rodzaju urządzenia, zarówno same lodówki, jak i z zamrażalnikiem, które można wbudować w meble kuchenne. Drzwi takiego urządzenia są płaskie, a obudowa nie posiada od zewnątrz szczególnych zdobień, kolorystyki itp., ponieważ lodówka będzie całkowicie „schowana” w meblu. Zaletą tego rodzaju urządzenia jest możliwość maksymalnego dopasowania go do wyglądu kuchni.


Lodówka turystyczna
Jest to szczególny rodzaj lodówki, którego z reguły nie stosuje się w domach, ale warto o nim wspomnieć, ponieważ pełni taką samą funkcję chłodzącą jak każda inna lodówka. Określenie „turystyczna” wiele wyjaśnia i wskazuje na niewielki rozmiar sprzętu oraz małą liczbę dodatkowych funkcji, jak np. mrożenie. Jej dużą zaletą jest możliwość przenoszenia w każde miejsce oraz niewielkie rozmiary, które są wystarczające podczas podróży. Urządzenie można podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej lub używać wkładów chłodzących, bez konieczności podłączania lodówki do prądu.Jaką lodówkę wybrać, kierując się istotnymi parametrami?


Dla optymalnego wykorzystania urządzenia i gwarancji właściwego działania należy uwzględnić podstawowe właściwości lodówek. Poszczególne modele różnią się parametrami, z których najważniejsze to:

 • klasa energetyczna,
 • klasa klimatyczna,
 • zdolność utrzymywania temperatury bez zasilania,
 • zdolność zamrażania,
 • czynnik chłodzący,
 • liczba agregatów i termostatów,
 • poziom generowanego hałasu.W różnych rankingach lodówek często liczą się też dodatkowe funkcje, dlatego poniżej uwzględniliśmy też taki parametr.


Jaką lodówkę kupić pod kątem klasy energetycznej?


Wybór właściwej klasy energetycznej pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ponieważ lodówki różnią się ilością zużywanej energii w ciągu roku. Ten parametr określa się obecnie literami w zakresie od A do G Najbardziej oszczędna lodówka to ta, która ma klasę energetyczną A, niemniej jednak na chwilę obecną, przeglądając ranking lodówek 2021, takich produktów nie znajdziemy. Wynika to z faktu, że Komisja Europejska chce zmotywować producentów do wdrażania bardziej ekologicznych rozwiązań, więc poprzeczka zawieszona jest znacznie wyżej niż wcześniej.
Po zmianach na etykietach energetycznych, które miały miejsce w marcu 2021, lodówki uzyskujące wcześniej maksymalne noty A+++ dziś klasyfikowane są jako C lub D. Natomiast duża liczba urządzeń w sprzedaży ma jeszcze niższą klasę energetyczną – E lub F. Oczywiście, poza samą klasą zawierającą się w określonym przedziale, warto sprawdzać też konkretne liczby. Zużycie energii w specyfikacji określa się w skali rocznej podając wartość w kilowatach czyli kWh/rok. To najważniejsza wskazówka, gdy zastanawiamy się, jaką lodówkę wybrać głównie przez pryzmat oszczędzania energii.


Jaką lodówkę warto kupić? Najważniejsze parametry


Jaką lodówkę kupić pod kątem klasy klimatycznej?


Z energooszczędnością wiąże się klasa klimatyczna, ponieważ odpowiednio dobrane parametry urządzenia do panujących warunków klimatycznych wpływają na efektywność działania lodówki, a tym samym bezpośrednio na poziom zużycia energii. Unia Europejska ustaliła normy temperatury dla urządzeń chłodzących. Te warunki określa się w następujący sposób:

 • T to klimat tropikalny, czyli zakres temperatur 18 - 43 stopnie C
 • ST to klimat subtropikalny, czyli temperatura 18 - 38 stopnie C
 • N to klimat normalny, czyli 16 - 32 stopnie C
 • SN to klimat subnormalny, czyli 10 - 32 stopnie C


Jaką lodówkę kupić pod kątem zdolności utrzymywania temperatury bez zasilania?


Zdolność utrzymywania temperatury w urządzeniach chłodniczych bez zasilania to przydatna cecha lodówki, która gwarantuje właściwe działanie podczas awarii elektrycznych. W zależności od producenta, sprzęt może utrzymywać niską temperaturę od 2 do nawet 54 godzin bez konieczności dopływu prądu.


Jaką lodówkę kupić pod kątem zdolności zamrażania?


Zdolność zamrażania to ważna cecha wpływająca na decyzję, jaką wybrać lodówkę. Pozwala na dłuższe przechowywanie pożywienia. Wybierając sprzęt z funkcją mrożenia, należy zwrócić uwagę na wysokość osiąganej temperatury w stosunku do liczby produktów spożywczych. Dobra lodówka to taka, która ma zdolność zamrażania wyższą niż 5 kg, natomiast w sprzedaży dostępne są urządzenia, które uwzględniają przedział od 2 do 25 kg oraz temperaturę aż do −26 stopni Celsjusza.

Wielkość i rodzaj zamrażarki warto dostosować do własnych potrzeb, ponieważ nie każdy potrzebuje ogromnego zamrażalnika. Czasem lepiej wykorzystać dodatkowe centymetry urządzenia oraz zużywaną energię na chłodzącą część lodówki. Lepiej też zdecydować się na zamrażarkę skrzyniową, ponieważ wyróżnia ją lepsza zdolność zamrażania niż w przypadku szufladowej.


Jaką lodówkę kupić ze względu na czynnik chłodzący?


Oprócz zdolności zamrażania, ważny jest też czynnik chłodzący, który wpływa na wysokość temperatury panującej we wnętrzu samej chłodziarki. Najbardziej wydajny energetycznie i niemal nieszkodliwy dla środowiska jest czynnik chłodzący w formie nasyconego węglowodoru organicznego, oznaczanego jako R600a, czyli płynu, który paruje w niskiej temperaturze. Powszechne są też czynniki R134a oraz R12, których efektywność jest jednak mniejsza. Temperatura w chłodzącej części urządzenia jest dodatnia i wynosi od 2 do 8 stopni Celsjusza.


Jaką lodówkę kupić pod kątem liczby agregatów i termostatów?


Termostat służy do regulacji temperatury, natomiast agregat sprawia, że lodówka w ogóle działa. W zależności od modelu, w lodówce znajdują się jedno, dwa lub więcej takich urządzeń. Zawsze jednak muszą występować oba rodzaje, np. w takich kombinacjach:

 • jeden termostat + jeden agregat – chłodziarka oraz zamrażalnik są zintegrowane i działają jednocześnie, a termostat reguluje temperaturę w całym urządzeniu. Jest to najczęściej spotykane i najmniej skomplikowane rozwiązanie w przypadku popularnych chłodziarko-zamrażarek;
 • jeden agregat + dwa termostaty – obie komory (chłodząca i mrożąca) działają w tym samym czasie, bez możliwości wyłączenia jednej z nich, ale temperaturę można regulować oddzielnie;
 • dwa agregaty + dwa termostaty – nie tylko można regulować temperaturę oddzielnie w części chłodzącej i mrożącej, ale też można wyłączyć jedną komorę, kiedy nie jest używana, np. pusty zamrażalnik. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb jego właściciela oraz rozsądne użytkowanie, które wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji, np. poziomu zużycia energii.


Jaką lodówkę kupić ze względu na poziom generowanego hałasu?


Od naszej decyzji dotyczącej tego, jaką lodówkę kupić, będzie też zależał jej poziom hałasu. To istotny czynnik, który wpływa na komfort życia. Najpopularniejsze urządzenia generują hałas na poziomie poniżej 45 dB, co zapewnia cichą pracę lodówki. Można znaleźć także wiele modeli, których generują hałas sporo poniżej 40 dB. Czy bardzo cicha lodówka faktycznie będzie każdemu potrzebna? To już zależy od indywidualnych preferencji. W końcu wrażliwość na bodźce (w tym hałas) jest sprawą subiektywną. To, co bardzo przeszkadza jednej osobie, dla innej może być bez znaczenia. Co więcej, istotne są także warunki mieszkaniowe. Jeśli kuchnia znajduje się w osobnym pomieszczeniu najczęściej i tak nie będziemy słyszeć jak pracuje lodówka. Co innego, jeśli posiadamy salon z aneksem kuchennym.


A jaką lodówkę wybrać ze względu na dodatkowe funkcje?


Oprócz podstawowych parametrów, które umożliwiają optymalną pracę oraz korzystanie z urządzenia, istnieje szereg dodatkowych funkcji. Znacznie ułatwiają obsługę lodówki, a niektóre zapewniają nawet bezpieczeństwo użytkowania. Zapewniają też więcej przydatnych możliwości. Przeglądając każdy ranking lodówek 2022, można natknąć się na wiele innowacji wyszczególnionych w specyfikacji sprzętu. Co najczęściej wskazuje się jako zalety konkretnej lodówki? Oto lista dodatkowych funkcji, które są wymieniane najczęściej.

 • kostkarka – może być wbudowana zewnętrznie lub wewnętrznie; jest to praktyczne urządzenie, które ułatwia dozowanie kostek lodu wprost do szklanki; tradycyjną formą mrożenia kostek lodu jest wykorzystywanie do tego specjalnych foremek, które stanowią standardowe wyposażenie każdej chłodziarko-zamrażarki (należy mieć na uwadze, że lodówki z zewnętrzną kostkarką mają znacznie obniżoną klasę energetyczną);
 • dystrybutor wody – służy do schładzania wody i wlewania jej bezpośrednio do szklanki. Działa na podobnej zasadzie jak kostkarka;
 • systemy SoftClose lub Soft System – służą do delikatnego zamykania drzwi; producenci lodówek wykorzystują różne systemy o tej właściwości;
 • system Antyfinger Print – ochrona obudowy przed pozostawianiem nieestetycznych śladów dłoni;
 • system No Frost – automatycznie zapobiega osadzaniu się szronu i lodu wewnątrz lodówki poprzez redukcję wilgotności, dzięki czemu jednocześnie minimalizuje nieprzyjemne zapachy, praktycznie każda nowoczesna lodówka ma system no frost, chociaż czasami może nosić inną nazwę jak np. Total No Frost lub Neo Frost;
 • system Multi-Airflow – obieg powietrza wyrównujący temperaturę, dzięki czemu produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość;
 • system HARVESTfresh – to innowacyjna technologia 3 kolorów, które imitują naturalny cykl słońca, dzięki czemu owoce i warzywa zachowują więcej witamin! Taki patent można znaleźć na przykład w modelu BEKO RCNA406E60LZXRN;
 • funkcja szybkiego mrożenia/chłodzenia – przydatna szczególnie w upalne dni i kiedy chce się przechować dużą ilość produktów, ponieważ pozwala gwałtownie obniżyć temperaturę i szybko schłodzić (w chłodziarce) lub zamrozić (w zamrażarce) produkty; funkcja wyłącza się automatycznie po osiągnięciu optymalnej temperatury;
 • łączność Wi-Fi – umożliwia współpracę z aplikacjami na smartfona – chociażby po to, aby pomóc w diagnostyce drobnych usterek i awarii. Przykładem takiego sprzętu jest lodówka LG GSX961NSAZ;
 • metal Cooling – to rozwiązanie sprawia, że nawet jeśli często otwieramy i zamykamy drzwi lodówki, w jej wnętrzu utrzyma się optymalna temperatura. Metalowy panel na tylnej ściance zatrzymuje zimno, zapobiega utracie chłodnego powietrza i szybko przywraca żądaną temperaturę po otwarciu drzwi lodówki. Tę technologię ma chociażby lodówka SAMSUNG RS65R54412C/EO.
 • tryb wakacyjny – pozwala utrzymać niską, stałą temperaturę w lodówce i w ten sposób zapewnia mniejsze zużycie energii;
 • elektroniczny termostat – pozwala na precyzyjniejsze ustawienie temperatury niż za pomocą sterowania ręcznego;
 • możliwość obustronnego montowania drzwi – jest to funkcja, która okazuje się przydatna w momencie zmiany ustawienia mebli i sprzętów kuchennych, ponieważ może się okazać, że otwieranie lodówki na dotychczasową stronę stanie się niemożliwe; obustronne montowanie drzwi jest możliwe dzięki odkręcanemu uchwytowi;
 • specjalne półki – przeznaczone do przechowywania np. butelek wina, jajek, mniejszych produktów;
 • specjalna komora (tzw. komora świeżości) – panuje w niej niższa temperatura i stała wilgotność, inna niż w pozostałej części lodówki, dzięki czemu można dłużej przechowywać produkty, zwłaszcza te, które wymagają specjalnych warunków, np. świeże warzywa i owoce;
 • powłoka antybakteryjna – pokrywa wnętrze komory chłodzącej oraz drzwi lodówki; zawiera jony srebra, które uwalniają się powłoki i w ten sposób hamują rozwój bakterii, grzybów i pleśni, dzięki czemu przechowywane produkty dłużej zachowują świeżość;
 • dodatkowa taca do zamrażania – przydatna do mrożenia produktów, które łatwo ulegają sklejaniu podczas mrożenia, np. plastry owoców czy produkty mączne, takie jak pierogi;
 • wyświetlacz z dyktafonem – jest to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na wyświetlanie godziny czy temperatury panującej wewnątrz lodówki, ale umożliwia również nagrywanie krótkich wiadomości dla reszty domowników, np. informacji z listą zakupów;
 • alarm otwartych drzwi – jest to bardzo przydatna funkcja, która informuje sygnałem dźwiękowym, kiedy drzwi lodówki nie są domknięte; sprawdza się szczególnie w sytuacjach, gdy z lodówki często korzystają dzieci;
 • energooszczędne oświetlenie LED – każda lodówka posiada oświetlenie, jednak zazwyczaj zużywa więcej energii i nie zapewnia dobrego, rozproszonego światła, które dociera do każdego zakamarka lodówki;
 • półki ze szkła z możliwością regulacji poziomu – jest to standard w większości współczesnych urządzeń, jednak nadal można kupić lodówki z półkami, które są wykonane z cienkich, metalowych prętów bez możliwości regulowania poziomu, na którym się znajdują; szkło, z którego wykonuje się półki, jest hartowane, dlatego zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.


A jaką lodówkę wybrać, jeżeli bierzemy pod uwagę jej wygląd? Na rynku dostępnych jest wiele modeli o designerskim wyglądzie. Ich parametry są różne, mogą być nawet podstawowe, ponieważ głównym zadaniem takiego urządzenia jest spełnienie funkcji dekoracyjnej. Kilka lat temu popularne stały się lodówki marki Indesit, pokryte specjalną powłoką, po której można było pisać mazakami. Zestaw flamastrów w kilku kolorach był nawet dołączany do sprzętu AGD podczas zakupu.

Obecnie popularne są lodówki w stylu retro, które mają charakterystyczny lekko zaokrąglony kształt i stylowe klamki. Bogata jest również gama kolorystyczna tego rodzaju urządzeń – od tęczowych barw po klasyczną czerń, biel oraz srebro. Dzięki różnorodności stylów każdy może wybrać sprzęt AGD, który stanie się prawdziwą ozdobą kuchni.

Jeśli szukasz modelu w ciemnych barwach, możemy polecić na przykład lodówkę WHIRLPOOL W7831TKSH. Ten model cechuje się bardzo dużą pojemnością przy niewielkich wymiarach zewnętrznych – mieści aż 338 litrów, mierząc tylko 189 cm. Warzywa i owoce dłużej zachowają świeżość dzięki kontroli wilgotności w specjalnej komorze Fresh Box+. Temperaturę natomiast regulujemy w wygodny sposób na zewnętrznym panelu bez konieczności otwierania drzwi.


Jaką wybrać lodówkę – najważniejsze pytania


Dla dokonania najlepszego wyboru należy uwzględnić własne potrzeby oraz możliwości finansowe i mieszkaniowe, żeby uniknąć zakupu zbyt dużej, drogiej, albo niefunkcjonalnej lodówki. W tym celu warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Odpowiedzi na nie pozwolą wybrać optymalne urządzenie.


Ile osób będzie korzystało z lodówki?

Jest to podstawowy czynnik, od którego zależy wielkość sprzętu. Uważa się, że dla jednej osoby najodpowiedniejsza jest lodówka o pojemności od 80 do 100 litrów. Dotyczy to głównej części – chłodzącej, zamrażarka zawsze jest mniejsza. Każda kolejna osoba to dodatkowe 30 litrów pojemności w lodówce.


Jak duża jest kuchnia?

Jest to drugi rzecz, na którą należy zwrócić uwagę podczas decydowania o wielkości lodówki, ale nawet w przypadku niewielkiej kuchni, nie trzeba całkowicie rezygnować z zamrażarki. Czasami lepiej wybrać lodówkę z najmniejszą komorą mrożącą niż bez niej, ponieważ jest to przydatna część lodówki. Jeśli do dyspozycji masz niewielką przestrzeń, warto rozważyć zakup małej lodówki.


Czy w niedługim czasie planowany jest remont i zmiana mebli?

Warto uwzględnić ten wariant i dobrze przemyśleć zakup sprzętu AGD, ponieważ może się okazać, że do nowych mebli najodpowiedniejsza będzie lodówka pod zabudowę. Warto wtedy od razu kupić sprzęt dostosowany do tego wariantu.


Które dodatkowe funkcje lodówki są niezbędne?

Nowoczesne lodówki mają mnóstwo dodatkowych funkcji, które na początku mogą wydać się przydatne, a nawet niezbędne. W rzeczywistości nie zawsze opłaca się inwestować w zaawansowany technologicznie sprzęt, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i dostosować go do własnych potrzeb, np. lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody przyda się osobom, które często organizują przyjęcia w domu, a alarm otwartych drzwi i system Antyfinger Print może okazać się przydatny, jeśli w domu mieszkają dzieci. Trzeba mieć świadomość, że im bardziej nowoczesna i większa lodówka, tym wyższa cena, która może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.


Znani producenci lodówek


Przy wyborze sprzętu AGD, częstym kryterium jest popularność danego producenta. Rzeczywiście, niektóre marki funkcjonują na rynku od wielu lat, dlatego mają bogate doświadczenie i możliwości technologicznie, dzięki czemu produkty, które oferują, oznaczają się najwyższą jakością. Najbardziej znanymi i chętnie wybieranymi producentami lodówek są: Amica, Whirlpool, Electrolux, Indesit, Bosch, Liebherr, Samsung, Candy, Gorenje oraz AEG. Trzeba mieć świadomość, że marka w znacznej mierze warunkuje wysokość ceny produktu. Często myśląc o tym, jak wybrać lodówkę, kierujemy się przywiązaniem do konkretnego producenta, do którego mamy już zaufanie. To może być dobra strategia, zwłaszcza że można liczyć na promocje i rabaty, gdy kupujemy więcej niż jedno urządzenie AGD jednorazowo, na przykład lodówkę oraz piekarnik do zabudowy.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione różnice między różnymi rodzajami lodówek i urządzeniami chłodzącymi, na pewno łatwiej określić swoje oczekiwania, żeby wiedzieć, czego dokładni szukamy. Decyzja odnośnie do tego, jaką kupić lodówkę, jest ważna i zobowiązuje nas na wiele lat, więc nie ma się co śpieszyć. Nawet jeśli po przeczytaniu tego tekstu, jeszcze nie masz pewności, jaką lodówkę wybrać i jaka jest najlepsza, to przynajmniej wiesz, na co zwracać uwagę, analizując dostępne opcje.


Ranking lodówek 2022 – co polecamy?


Lodówka BEKO BCNA306E3SN

Bardzo dobra, cicha lodówka do zabudowy. Generowany przez nią hałas to tylko 38 dB. Chłodziarka mieści 215 litrów, a umieszczony na dole zamrażalnik 69 litrów. Dysponuje technologią HarvestFresh, ma wygodny elektroniczny wyświetlacz i oświetlenie LED.


Lodówka BEKO BCNA306E3SN


Lodówka ELECTROLUX LRB3AF12S

To także lodówka do zabudowy, ale bez zamrażalnika. Będzie zatem dobra opcją, jeśli rozplanujemy układ kuchni w taki sposób, aby zamrażarka znajdowała się w innym miejscu. Na 4 półkach, mieści ponad 200 litrów żywności. Generowany przez nią hałas to tylko 35 dB.


Lodówka ELECTROLUX LRS2DF39W

Kolejny model jednodrzwiowy (bez zamrażalnika), ale wolnostojący – nie do zabudowy. Pojemność tej lodówki to aż 387 litrów. Roczne zużycie energii w tym modelu to tylko 116 kWh. Ma alarm niedomkniętych drzwi, tryb wakacyjny i funkcjonalny dotykowy wyświetlacz.


Lodówka SAMSUNG RS68A8820B1/EF

Przykład lodówki side by side. Także charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu (36 dB), a także jest wyposażona w kostkarkę. Łączna pojemność to ponad 600 litrów – w tym 409 w chłodziarce i 225 w zamrażarce.


Lodówka WHIRLPOOL WQ9B2L

Alternatywna propozycja, przeznaczona do bardzo dużej kuchni. Pojemność tego modelu to 591 litrów. Generowany przez nią hałas to tylko 37 dB. Technologia 6. Zmysł w tej lodówce cały czas czuwa nad utrzymaniem idealnej temperatury, natychmiast odpowiadając na wszelkie wahania w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki temu Twoje produkty zachowują świeżość i wartości odżywcze na dłuższy czas.


Lodówka SAMSUNG Bespoke RB38A6B2E22/EF

Ciekawa lodówka o modułowej konstrukcji. Można w niej swobodnie wymieniać panele drzwiowe, żeby lepiej dopasować kolorystykę do własnego stylu. W razie potrzeby można zastosować nawet inny kolor frontu dla lodówki, a inny dla zamrażarki. Dzięki temu można całkowicie zmienić aranżację kuchni – bez potrzeby kupowania nowego urządzenia. Lodówka jest pojemna i bardzo cicha (hałas do 35 dB), potrafi utrzymywać temperaturę bez zasilania przez ok. 9 godzin i wykorzystuje funkcję All-around Cooling.


Lodówka LG GBB92MCBAP

To jedna z nielicznych lodówek na rynku, które mogą pochwalić się klasą energetyczną A już wg nowych wyznaczników na etykietach energetycznych. Jej całkowita pojemność to 384 litry netto. Otwory wentylacyjne z przodu lodówki (technologia DoorCooling) pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę do zapewnienia świeżości żywności. Inną ciekawą innowacją jest FRESHBalancer, czyli utrzymywanie optymalnej wilgotności dla owoców i warzyw – w zależności od ustawionego trybu.


Lodówka AMICA FM133.4

Ostatnią propozycją w naszym rankingu lodówek jest chłodziarka z wewnętrznym zamrażalnikiem marki Amica. To urządzenie typu SlimSize, które doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Lodówkę wyposażono w system cichej pracy, dzięki czemu sprzęt zapewnia komfort wszystkim domownikom. Istotnym elementem urządzenia jest specjalny pojemnik do przechowywania, który zapobiega przenikaniu zapachów na warzywa i owoce.Jaką lodówkę kupić? Podsumowanie


Jak widać, wybór urządzeń jest naprawdę spory! Dobrze szczegółowo przeczytać specyfikację i sprawdzić opinie użytkowników, by podjąć najlepszą dla nas decyzję odnośnie wyboru lodówki.


Wpisy, które mogą Cię również zainteresować:


1.  Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

2.  Jak naładować telefon Samsung drugim telefonem? Co to jest PowerShare?

3.  Cicha pralka – jaką kupić? Ile powinna mieć decybeli?

Czytaj więcej

Jak jest określana klasa skuteczności prania? Jak jest określana klasa skuteczności prania?
Klasa skuteczności prania określa w kategoriach od A do G, jak skutecznie dana pralka pierze rzeczy. Podstawą określenia klasy jest wartość porównawcza między stopniem rozjaśnienia rzeczy wypranych w danej pralce a stopniem rozjaśnienia rzeczy wypranych w znormalizowanej pralce referencyjnej. Klasa A oznacza najlepszą skuteczność prania, klasa G najgorszą.

Więcej

Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6 Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej wybiera się lodówki do zabudowy. Ranking tych produktów to zbiór konkretnych, polecanych modeli, które cechują się doskonałą jakością, przydatnymi funkcjami i dużą efektywnością. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi propozycjami. 

Więcej

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca? Jak właściwie zabudować lodówkę? Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca? Jak właściwie zabudować lodówkę?

Wybór lodówki to jeden z kluczowych momentów urządzania funkcjonalnej i wygodnej kuchni. Warto na tym etapie zastanowić się nad popularnym rozwiązaniem, jakim jest zabudowa lodówki. Lodówka do zabudowy, którą schowamy za frontem meblowym, pomoże stworzyć jednolite, minimalistyczne i nowoczesne wnętrze. Ta decyzja ma też swoje słabe strony.

Więcej

Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek? Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić? Zobacz nasz ranking – oprócz porad dotyczących wyboru lodówki w kilku miejscach przedstawiamy jednocześnie polecane modele.

Więcej

Lodówki wolnostojące - jaką wybrać do małego mieszkania? Poradnik Lodówki wolnostojące - jaką wybrać do małego mieszkania? Poradnik

W małym mieszkaniu mamy mniej miejsca dla lodówki i pozostałego sprzętu AGD. Jeżeli
w niedalekiej przyszłości będziemy planowali przeprowadzkę lub remont, lodówka wolnostojąca będzie lepszym wyborem. Wybór jest szeroki.

Więcej

Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking

Interesuje Cię mała lodówka? Jaką wybrać, aby być zadowolonym z takiego zakupu? Zobaczcie poradnik, jak wybrać lodówkę do małej kuchni!

Więcej

Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021 Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021

Interesuje Cię lodówka do 1200 zł? Nawet przy ograniczonym budżecie warto starannie dobierać sprzęt AGD.

Więcej

Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów

Interesuje Cię lodówka do 1000 zł? Gdy mamy ograniczony budżet na zakup chłodziarki, należy wybierać rozważnie. Nawet za niewielkie pieniądze da się jednak kupić nowoczesny, funkcjonalny sprzęt. 

Więcej

Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Dlaczego lepiej wezwać fachowców? Sprawdź, które usługi są dostępne w MediaMarkt.

Więcej

Jak oszczędnie gotować? Jak oszczędnie gotować?

Jakie sztuczki pozwolą przygotowywać potrawy szybko i tanio? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]