Jaki wzmacniacz stereo wybrać? Ranking

Dobry wzmacniacz stereo to ważny element każdego zestawu audio. Jego zadaniem jest zasilanie kolumn głośnikowych. Trzeba zatem odpowiednio dobrać sprzęt, aby zapewniał odpowiednią moc, działał płynnie i zapewniał dobrej jakości brzmienie bez zakłóceń. Poniżej doradzamy, jaki wzmacniacz stereo warto wybrać!


Jaki wzmacniacz stereo kupić? Najważniejsze cechy


Jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielne skompletowanie zestawu audio, a nie zakup gotowego kina domowego, to na nas spoczywa odpowiedzialność za dobranie właściwych elementów, które będą ze sobą kompatybilne. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj możemy liczyć na pomoc doradcy. Co jednak, jeśli zakup planujemy przez internet? Warto mieć podstawową wiedzę o systemach audio i wiedzieć, na jakie parametry patrzeć.


Co będzie zatem istotne przy wyborze wzmacniacza?


  • Moc – najważniejszy parametr decydujący o tym, czy wzmacniacz będzie działał prawidłowo. Moc wzmacniacza powinna być dostosowana do mocy głośników, a także do wielkości pomieszczenia.


  • Liczba kanałów – oznacza po prostu, jak wiele głośników może obsłużyć wzmacniacz. Warto zwrócić uwagę, czy kupujemy na przykład wzmacniacz 2-kanałowy, czy 4-kanałowy.


  • Dostępne złącza – ten element determinuje to, z jakich źródeł będziemy mogli słuchać muzyki. Oprócz standardowego wejścia optycznego oraz wejść RCA wzmacniacz może mieć także wejście gramofonowe i słuchawkowe. Niektóre modele z wyższej półki obsługują także Wi-Fi, Bluetooth, USB. W dzisiejszych czasach warto szukać takich wzmacniaczy, które wspierają także nowe technologie – są kompatybilne ze smartfonami czy popularnymi asystentami głosowymi.


Jaki wzmacniacz stereo wybrać? Ranking urządzeń


Wzmacniacze stereo – ranking


Wzmacniacz YAMAHA A-S201 Srebrny

Przegląd zaczynamy od najtańszej opcji. Ten wzmacniacz ma funkcję zarządzania energią oraz automatyczne wyłączanie zasilania, a także tryb Pure Direct. Skorzystanie z tej opcji powoduje, że sygnał audio omija regulację barwy niskich i wysokich tonów, balans oraz wzmacniacz buforujący. W ten sposób można uzyskać lepszą jakość dźwięku, zachowując pełną wydajność sprzętu. Skrócenie toru sygnału sprawia, że dźwięk staje się czystszy i wiernie odtwarza nawet najdelikatniejsze niuanse muzyki. Dzięki wejściu Phono obsługuje także gramofony.


Wzmacniacz DENON PMA-600NE

To ciekawa propozycja, jeśli zastanawiasz się, jaki wzmacniacz stereo do 2000 zł może się sprawdzić. Sprzęt o mocy 70W na kanał można sparować ze smartfonem za pomocą Bluetooth, żeby streamować muzykę bezprzewodowo. Natomiast za pomocą dwóch cyfrowych wejść optycznych podłączymy wzmacniacz do telewizora. Wbudowany korektor dźwięku umożliwia regulację balansu oraz regulację tonów niskich i wysokich. Obsługuje także gramofony i słuchawki.


Wzmacniacz DENON PMA-800NE Czarny

To wzmacniacz zapewniający moc 85W na kanał. Umożliwia odtwarzanie plików nagranych na nośniku USB a także przesłanych bezprzewodowo. Ma 3 wejścia optyczne, 1 wejście koaksjalne, a także wejście gramofonowe.


Wzmacniacz CYRUS One Chromecast

To przykład urządzenia, które ma wiele funkcji sieciowych. Obsługuje między innymi AirPlay 2, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL. Może też współpracować z asystentami głosowymi Google i Amazon Alexa. Dzięki funkcji SID (detekcja impedancji głośnika), automatycznie dopasowuje wyjście wzmacniacza do obciążenia elektrycznego głośników. Dzięki temu toleruje wszystkie typy głośników, co znacząco ułatwia proces budowania zestawu audio. Moc wyjściowa dla 2 kanałów to 100W.Wiesz już, jaki wzmacniacz stereo kupić?


Każdy z opisanych wzmacniaczy to sprzęt do użytku domowego. Warto jednak wiedzieć, że na rynku znajdziemy także wzmacniacze samochodowe, takie jak PIONEER GM-A3702 albo JBL Stage A6004. Wzmacniacze do auta to inna kategoria produktów, a ich ceny to zazwyczaj ok. 300–400 zł.


Zakup wzmacniacza to odpowiedzialna decyzja, dlatego do wyboru należy podejść z należytą starannością. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest skorzystać z odsłuchu w specjalnym pomieszczeniu w sklepie muzycznym albo rozważyć możliwość wypożyczenia sprzętu, zanim zdecydujemy się na zakup.


Zobacz więcej

Filmy na wieczór – 9 nietypowych pomysłów Filmy na wieczór – 9 nietypowych pomysłów

Wydaje ci się, że wszystkie fajne filmy na wieczór już za tobą? Zapraszamy do szybkiego przeglądu dobrych filmów na wieczór!

Więcej

Jaki wzmacniacz stereo wybrać? Ranking Jaki wzmacniacz stereo wybrać? Ranking

Dobry wzmacniacz stereo to ważny element każdego zestawu audioDoradzamy, jaki wzmacniacz stereo warto wybrać!

Więcej

Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV? Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV?

Zastanawiasz się, co to Android TV? Jak widać, system operacyjny znany ze smartfonów występuje również w telewizorach. Czy warto z niego korzystać?

Więcej

Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI? Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Jak sparować ze sobą urządzenia? Sprawdź!

Więcej

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać? TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.

Więcej

Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów? Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów?

Wymiana telewizora raz na jakiś czas to normalna sprawa w świecie szybko rozwijających się technologii. Czy lepiej wybrać telewizor LG, czy Samsung? W tym artykule zastanawiamy się, który z wiodących producentów ma ciekawszą ofertę.

Więcej

Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać? Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy bardzo często rozmaite treści video ogląda się online. Jednak gdy zależy nam na tym, aby mieć ulubiony film czy serial na trwałym nośniku, warto kupić odtwarzacz Blu-ray. Ranking produktów, który prezentujemy w artykule, na pewno przyda się każdemu, kto szuka takiego sprzętu.

Więcej

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok

Zestaw kina domowego potrafi znacząco zwiększyć przyjemność z oglądania filmów. Jak wybrać kino domowe, żeby cieszyć się zadowalającym efektem w rozsądnej cenie? Doradzamy, na jakie cechy zwrócić uwagę i polecamy przykładowe produkty.

Więcej

Jaki telewizor kupić – Sony czy Samsung? Sprawdźmy zalety modeli od obu producentów Jaki telewizor kupić – Sony czy Samsung? Sprawdźmy zalety modeli od obu producentów

Jaki telewizor kupić: Sony czy Samsung? Jakie sa zalety modeli od tych producentów? Na te pytania staramy się odpowiedzieć.

Więcej

Jak podłączyć kino domowe do telewizora? Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Zakup kina domowego sprawia, że we własnym salonie możemy poczuć się jak sali kinowej. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów i skuteczne połączenie ich ze sobą, wymaga odrobiny wiedzy i umiejętności. O czym pamiętać, zanim zmierzymy się z tym wyzwaniem? Zobacz nasz praktyczny poradnik, w którym podpowiadamy, jak podłączyć kino domowe do telewizora.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.refe