Aktualności

więcej

2023-05-30

Kupując oprogramowanie, takie jak system operacyjny czy pakiet aplikacji biurowych, możesz zetknąć się z określeniem OEM lub BOX. Co oznaczają te pojęcia? Warto się tego dowiedzieć przed sfinalizowaniem transakcji. Wybór jednej z opcji ma bowiem długofalowe konsekwencje. Co to wersja OEM, a co to BOX? Wyjaśniamy najważniejsze różnice!

Więcej

2023-03-09

DHCP – co to za termin? Nie wiesz, co to jest DHCP? Ręczne przydzielanie adresów IP to żmudne i czasochłonne zajęcie. W ogromnych sieciach, liczących kilkaset urządzeń, jest to nawet niemożliwe. Na szczęście istnieje serwer DHCP, który przydziela je automatycznie, bez ingerencji człowieka (administratora sieci). Po lekturze artykułu będziesz też wiedzieć, jak skonfigurować serwer DHCP samodzielnie.

Więcej

Oprogramowanie komputerowe do domu i firmy

 

Czym byłyby komputery osobiste i notebooki gdyby nie napisane dla nich oprogramowanie? Czy do biznesu na całym świecie zawitałaby rewolucja cyfrowa, gdyby nie specjalistyczne programy dla firm i programy biurowe? Oprogramowanie umożliwia korzystanie z komputera - mowa tu o systemach operacyjnych bez których korzystanie z urządzenia nie byłoby w ogóle możliwe. Software’y mogą również ułatwiać codzienną pracę, uczyć w ciekawy i zajmujący sposób, a nawet bawić, pozwalając choć na chwilę zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Pamiętaj, że z każdego oprogramowania można korzystać według zasad licencji. Określa ona, na ilu komputerach program może zostać zainstalowany, a także ilu użytkowników oraz jak długo może korzystać z jednego egzemplarza.


Oprogramowanie komputera – w dystrybucji cyfrowej i na nośnikach fizycznych


Dużym ułatwieniem dla wszystkich użytkowników komputerów jest możliwość zakupu oprogramowania w wersji cyfrowej. Znika wtedy konieczność przechowywania płyt i innych nośników fizycznych oraz dbania o ich stan. Coraz więcej laptopów i notebooków nie jest nawet wyposażanych w napęd optyczny, co w ogóle nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu.


W MediaMarkt znajdziesz oprogramowanie w różnej formie – zarówno programy i aplikacje dystrybuowane na nośnikach fizycznych, jak i w formie plików pobieranych z chmury. Wszystko to w najlepszych cenach i z najszybszą obsługą!


Oprogramowanie komputerowe – w MediaMarkt znajdziesz wszystko


W MediaMarkt mamy oprogramowanie na każdą okazję! Znajdziesz u nas:


Systemy operacyjne. Oferujemy systemy operacyjne Windows w każdej odsłonie licencyjnej – dla firm, szkół oraz do użytku domowego. To od systemu operacyjnego komputera wszystko się zaczyna. Warto zadbać, by zawsze był aktualny.


Programy antywirusowe i zabezpieczenia. Komputery służą nie tylko do rozrywki. Za ich pomocą dokonuje się przelewów i płatności, przechowuje na nich ważne dokumenty, hasła, pamiątki i zdjęcia. Czasami jeden nierozważny ruch, np. kliknięcie w niewłaściwy link, prowadzi do utraty cennych danych. Zabezpieczenie komputera to jedna z podstawowych czynności przed użytkowaniem urządzenia.


Programy edukacyjne. Skierowane są najczęściej do najmłodszych. Uczą poprzez zabawę. Wpajają pozytywne wzorce i pozwalają na błyskawiczny rozwój dziecka.


Narzędzia. Tutaj znajdziesz przydatne programy, pomagające w codziennej pracy i rozwijaniu własnych pasji.


Encyklopedie i atlasy. Skondensowana dawka wiedzy na wszystkie tematy w postaci jednego programu – brzmi świetnie, prawda? Znajdziesz tu cyfrowe publikacje multimedialne, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź na każde pytanie.


Nawigacja. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł nam szeroki dostęp do Internetu i systemów nawigacji. Dziś każdy z nas może posiadać dedykowane urządzenie, które należy na bieżąco aktualizować. W tej kategorii znajdziesz dedykowane oprogramowanie, które umożliwi Ci podróżowanie po nieznanych drogach.


Programy biurowe. Czym byłaby praca bez programów biurowych? To od ich płynnej pracy zależy poziom wydajności pracowników.


Programy dla firm. Programy wykorzystywane w codziennej pracy firm służą do najróżniejszych celów – przeprowadzania analiz, obsługi i zarządzania klientami, fakturowania i trzymania przedsiębiorstwa w ryzach.


Oprogramowanie komputerowe kupisz zarówno w jednym z wielu sklepów stacjonarnych MediaMarkt, jak również online. Jeśli potrzebujesz porady, nasi specjaliści służą pomocą.