MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak wyczyścić etui na telefon? Czy da się je wybielić?

Nie ma opisu obrazu

Jak wyczyścić etui pokryte kurzem, brudem i tłustymi plamami? Na szczęście nie jest to zadanie trudne ani pracochłonne. Dzięki naszym wskazówkom szybko przywrócisz doskonały wygląd swojej obudowy. Sprawdź, jak wyczyścić etui do telefonu!

Jak wyczyścić etui – czy materiał wykonania ma znaczenie? 

Metoda czyszczenia etui na telefon zależy w dużej mierze od materiału, z którego zostało ono wykonane. 

Jak wyczyścić etui na telefon wykonane ze skóry naturalnej? 

Skórzane etui jest eleganckim dodatkiem do torebki czy męskiej teczki, jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Łatwo je zarysować, ulega także odbarwieniom pod wpływem wilgoci czy brudu. Aby im zapobiec, regularnie czyść swoje etui na smartfona za pomocą specjalistycznych środków do ​​czyszczenia ​​ skórzanych akcesoriów. Koniecznie używaj do tego miękkiej gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Na koniec możesz zabezpieczyć skórę za pomocą impregnatu. Dzięki temu będzie odporna na plamy wywołane przez kontakt z wodą czy innymi zabrudzeniami. 

Etui wykonane ze skóry ekologicznej 

Takie etui nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, ale jest znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Wa​r​to zatem chronić je przed zarysowaniem czy przetarciami. Do czyszczenia obudowy ze skóry ekologicznej używaj miękkiej gąbki lub ściereczki, a także łagodnych środków czyszczących, np. mydła w płynie czy płynu do naczyń

Jak czyścić drewniane obudowy? 

Drewno – podobnie jak skóra – również jest materiałem podatnym na zarysowania oraz wrażliwym na kontakt z wodą. Do czyszczenia etui z tego materiału najlepiej używać wilgotnej (nie mokrej!), miękkiej ściereczki z mikrofibry, aby nie zarysować powierzchni. Wybieraj delikatne środki myjące, takie jak mydło w płynie. Po oczyszczeniu koniecznie przetrzyj etui wilgotną ściereczką, aby pozbyć się resztek mydła, i wytrzyj do sucha – dzięki temu unikniesz brzydkich przebarwień. Obudowę z drewna możesz dodatkowo zabezpieczyć. W tym celu wykorzystaj specjalistyczne impregnaty do drewna lub naturalne oleje, które podkreślą kolor drewna, odżywią je i zabezpieczą przed wilgocią

Obudowy z gumy – jak czyścić takie etui? 

Gumowe case’y zazwyczaj są ozdabiane fantazyjnymi dodatkami w różnych kolorach. Choć wyglądają bardzo efektownie, ich pielęgnacja może sprawiać trudności. Liczne zakamarki są idealnym miejscem do zalegania brudu. Na szczęście guma jest materiałem odpornym na szorowanie i działanie większości środków do czyszczenia. Aby przywrócić estetyczny wygląd etui, warto wykorzystać miękką szczoteczkę (np. do zębów) i mydło, płyn do mycia naczyń lub mleczko do czyszczenia. Po dokładnym wyczyszczeniu trudno dostępnych miejsc dobrze wypłucz etui pod bieżącą wodą i zostaw do wyschnięcia. 

Obudowy z metalowymi elementami 

Możesz wyczyścić je w ten sam sposób jak etui z gumy. Jednak pamiętaj o wytarciu etui do sucha, aby uniknąć korozji ozdobnych elementów. 

a

Jak wyczyścić silikonowe etui? 

Najpopularniejszym wyborem ​wśród ​użytkowników smartfonów ​​​cieszą się wciąż ​etui silikonowe. Do czyszczenia obudowy z silikonu najlepiej użyć miękkiej ściereczki lub gąbki, a także delikatnych środków czyszczących. Do różnego rodzaju zabrudzeń, takich jak pył czy tłuste plamy, świetnie sprawdzą się mydło w płynie i płyn do mycia naczyń. 

Niektóre silikonowe etui ozdabiane są kolorowymi nadrukami. W ich przypadku warto zachować szczególną uwagę i delikatnie przecierać nadruk, aby go nie porysować i nie uszkodzić. 

Jak wyczyścić silikonowe etui krok po kroku? 

  1. Koniecznie zdejmij je z telefonu. 
  2. Następnie opłucz je pod bieżącą wodą. W ten sposób usuniesz ​stałe ​zanieczyszczenia i okruchy. 
  3. ​​Umyj g​ąbką z odrobiną mydła lub płynu ​umyj ​obudowę ​zarówno ​od wewnątrz, jak i z zewnątrz. 
  4. Opłucz etui pod czystą wodą i zostaw do wyschnięcia lub wytrzyj papierowym ręcznikiem. 

Nie ma opisu obrazu

Jak wybielić zżółknięte etui? 

Żółknięcie obudowy z silikonu – szczególnie tej przezroczystej – jest naturalnym procesem zużycia się materiału. Nie oznacza to, że kupiłeś case niskiej jakości czy też źle go użytkowałeś. Materiał z czasem żółknie pod wpływem promieni słonecznych, zabrudzeń czy potu. Silikon najszybciej żółknie pod wpływem promieniowania UV, trudno jednak uniknąć promieni słonecznych, kiedy używasz telefonu na zewnątrz. Pamiętaj, aby nie pozostawiać smartfona bezpośrednio na słońcu. Czy da się odwrócić proces żółknięcia etui? Nie do końca, jednak możesz wypróbować mocniejsze środki czyszczące. Być może Twoja obudowa zżółkła z powodu nagromadzonego brudu – jak wyczyścić taki zżółknięty case? 

  1. Do czyszczenia wykorzystaj gąbkę lub miękką szczotkę. Po zdjęciu obudowy z telefonu możesz pokryć ją mleczkiem do czyszczenia lub pastą wykonaną z sody oczyszczonej i wody. 
  2. Zostaw etui na kilka minut, po czym dobrze wyczyść je za pomocą gąbki lub szczotki. 
  3. Na koniec wypłucz obudowę pod bieżącą wodą i zostaw do wyschnięcia. 

Jeśli te metody nie podziałają, możesz przetrzeć etui pastą do zębów lub alkoholem. Upewnij się jednak, że nie uszkodzisz za pomocą tych substancji swojego etui.

W tym celu najlepiej zerknij do instrukcji dołączonej do pokrowca przez producenta. 

Teraz już wiesz, jak wyczyścić etui – zachowaj je w doskonałej kondycji na dłużej! 

Nie wiesz, jak przywrócić doskonały wygląd ​swojej ​obudowie ​smartfona ​z drewna czy ze skóry? A może zastanawiasz się, jak wyczyścić zżółknięte przezroczyste etui? Koniecznie wypróbuj nasze ​porady​​tipy​. ​Zazwyczaj​​Być​ może​​​ ​wystarczy umyć ​etui ​​case ​wodą z mydłem. ​Może ​będziesz potrzebować silniejszych środków, takich jak mleczko do czyszczenia czy soda oczyszczona. Pamiętaj: aby zachować doskonały wygląd swojego etui, warto czyścić je regularnie! Żeby jeszcze ​lepiej ​​bardziej ​zabezpieczyć telefon, naklej folię ochronną na ekran. Etui odświeżone? Sprawdź także, czym i jak czyścić monitor laptopa lub telewizor

Czytaj więcej
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

16. wrzesień

Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!

Zamierzasz kupić generator pary Tefal? Stacja parowa – inne określenie takiego urządzenia – umożliwia szybkie prasowanie, także w pionie. Francuski producent ma w sprzedaży więcej modeli od konkurentów, warto zapoznać się z portfolio i zrozumieć różnice. Sprawdź z nami, jaki generator pary Tefal wybrać!

16. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!
Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Poradniki

9. wrzesień

Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik

Zastanawiasz się, czym się różnią szczoteczki soniczne Philips Sonicare? To rozbudowana grupa, dzieli się na serie Prestige, Diamond i Protective Clean. Wszystkie modele zapewniają do 62 tys. ruchów na minutę – silne drgania wywoływane ultradźwiękami tworzą z pasty mikrobąbelki wnikające w przestrzenie międzyzębowe. Każda szczoteczka ma czujnik i alert za dużej siły nacisku oraz czip, dzięki któremu pobiera informacje od końcowki z technologią Brush Sync. Sprawdź różnice między modelami Philips – szczoteczka soniczna zmieni obowiązek w przyjemność!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Dziecko korzystające z gadżetów dla ucznia.
Poradniki

16. sierpień

Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne

Odpowiednio dobrane akcesoria elektroniczne dla dzieci staną się nieocenionym wsparciem tak w edukacji, jak i rozwoju osobistego uczniów w każdym wieku. Na naszej liście znalazły się propozycje, które sprawią, że nauka będzie nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Z ich pomocą Twoje dziecko szybciej i skuteczniej przyswoi wiedzę, rozwinie swoje zainteresowania i przydatne umiejętności.

16. sierpień

Dowiedz się więcej o Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne