Telewizor 75 cali – ranking. Jaki TV kupić?

2023-08-18

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

Czy łatwo znaleźć dobry telewizor 75 cali? Ranking wskazuje pięć modeli godnych polecenia. Czym się kierować, szukając dobrego smart TV do dużego salonu? Na co się zdecydować, by cieszyć się świetną jakością obrazu, i na jaki wydatek trzeba się przygotować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania. Sprawdź ranking – telewizor 75 cali 2023!
Telewizor 75 cali - ranking modeli


1.

Telewizor Samsung QE75QN91BAT

Trudno wyobrazić sobie ranking telewizorów 75 cali 2023 bez modelu firmy Samsung. Koreański koncern sprzedaje najwięcej telewizorów na świecie, co jest najlepszym dowodem na to, że zapracował na zaufanie milionów klientów. Pozycję lidera w naszym zestawieniu zajmuje telewizor Samsung QE75QN91BAT. To model z matrycą QLED. Dzięki wykorzystaniu w matrycy warstwy kropek kwantowych odwzorowuje kolory znacznie precyzyjniej niż zwykłe telewizory LCD. Co najważniejsze i w największym stopniu wpływa na cenę, dzięki tysiącom diod zgrupowanych w setki stref uzyskano głęboką czerń i wysoki kontrast – to technologia Mini LED. Procesor AI Neo Quantum 4K wykorzystuje sztuczną inteligencję do skalowania obrazu do wyższej rozdzielczości i zapewnia doskonały kontrast (współczynnik HDR 2000). Kolejną zaletą jest zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej, która eliminuje odblaski. Za przestrzenny dźwięk w telewizorze Samsung QE75QN91BAT odpowiada system wbudowanych głośników (4.2.2), obsługujących technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem. Szybki dostęp do wszystkich aplikacji to zasługa powszechnie chwalonego systemu operacyjnego Tizen oraz współpracy z ekosystemem Samsung SmartThings.

 • dokładniejsze podświetlenie dzięki mini LED
 • lepsze odwzorowanie kolorów dzięki technologii QLED
 • lepszy kontrast za sprawą Neo Quantum HDR 2000
 • powłoka antyrefleksyjna
 • Dźwięk Podążający za Obiektem
 • system operacyjny Tizen
 • cena


2.

Telewizor The Frame Samsung QE75LS03BAU

Jeśli myśląc o tym, jaki TV 75 cali kupić, zwracasz uwagę i na jakość obrazu, i na design urządzenia, idealnym rozwiązaniem jest The Frame Samsung QE75LS03BAU, któremu przyznaliśmy drugie miejsce. Seria The Frame wprowadziła zupełnie nową jakość wzornictwa TV. Ekran ma wymienną ramkę (mocowanie na magnes), komponującą się z wystrojem każdego wnętrza. W Trybie Sztuka telewizor wyświetla obrazy mistrzów malarstwa, dopasowując je do otoczenia. Na ekranie mogą pojawić się także fotografie – w oryginale lub zmodyfikowane za pomocą filtrów. Jasność obrazu zmienia się automatycznie, w zależności od natężenia światła. Dzięki czujnikowi ruchu ekran się sam wyłączy, gdy nikogo nie ma w domu. Ranking telewizorów 75 cali uwzględnia oczywiście kwestie jakości obrazu. The Frame, podobnie jak opisany wcześniej model Samsunga, to TV QLED, co zapewnia perfekcyjne odwzorowanie kolorów i głębokie czernie. Sprzęt ma Funkcję Adaptacji Obrazu do otoczenia oraz Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) i Funkcję Adaptacji Dźwięku. Dzięki czemu zawsze zobaczysz i usłyszysz to, co trzeba – niezależnie od tego, co dzieje się za oknem. Za optymalizację wszystkich parametrów obrazu i skalowanie do wyższej rozdzielczości odpowiedzialny jest nowoczesny procesor Quantum 4K. Zaletą jest także intuicyjny, prosty w obsłudze system operacyjny Tizen oraz wygodna obsługa sprzętu przez aplikację mobilną Samsung SmartThings.

 • lepsze odwzorowanie kolorów dzięki technologii QLED
 • Wzmacniacz Głosu i funkcja Adaptacji Dźwięku
 • wymienne ramki
 • Tryb Sztuka
 • matowa powłoka ekranu
 • system operacyjny Tizen
 • cena


3.

Telewizor Sony XR-75X90K

Następna propozycja w naszym rankingu to telewizor Sony XR-75X90K. Około 8000 zł za model 75-calowy to dobra cena w zestawieniu z niemal dwukrotnie droższymi odbiornikami Sony OLED. Prezentowany model to LED wspierany przez nowoczesny procesor korzystający z mocy sztucznej inteligencji. Cognitive Processor XR stworzono w ten sposób, by przetwarzał obraz na wzór tego, co na co dzień rejestruje ludzkie oko. Każda scena jest w czasie rzeczywistym analizowana i przetwarzana w taki sposób, by zaprezentować na ekranie realistyczne, żywe kolory oraz prawdziwą głębię. Funkcja XR Contrast Booster precyzyjnie zmniejsza jasność w odpowiednich obszarach, a zwiększa w innych. Dzięki temu zobaczysz dokładniej rozbłyski światła, efektowne eksplozje czy gwiaździste niebo. Kolejna przydatna funkcja procesora to XR Motion Clarity, czyli optymalizacja płynności ruchu – sprawdza się zwłaszcza przy grach, filmach akcji czy transmisjach sportowych. Czujnik światła dopasowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych. Dźwięk także jest dostosowany do konkretnego pomieszczenia. Funkcja Acoustic Auto Calibration sprawia, że usłyszysz dokładnie każdy dialog w filmie, niezależnie od tego, w którym miejscu salonu siedzisz. Wisienką na torcie jest system operacyjny Google TV, dający dostęp do tysięcy przydatnych aplikacji. Ranking telewizorów 75 cali przyznaje temu modelowi zasłużone trzecie miejsce.

 • zaawansowane technologie przetwarzania obrazu i dźwięku dzięki Cognitive Processor XR
 • czujnik światła dopasowujący jasność do otoczenia
 • funkcja Acoustic Auto Calibration
 • system operacyjny Google TV


4.

Telewizor Philips 75PUS8807/12

Na czwartym miejscu kolejny duży telewizor, który kupisz w atrakcyjnej cenie. Za ten model LED zapłacisz ok. 7000 zł. Procesor P5 Perfect Picture poprawia kolory i odcienie, wzmacnia kontrast i optymalizuje płynność ruchu. Dzięki obsłudze formatów Dolby Vision i Dolby Atmos naprawdę możesz poczuć się jak w kinie. Czym się jeszcze wyróżnia telewizor Philips 75PUS8807/12? Tak jak wiele innych telewizorów tej marki – podświetleniem Ambilight. Kolorowa poświata, rzucana na ścianę wokół ekranu, daje niepowtarzalny efekt – tę technologię ma tylko Philips! Ambilight potrafi generować kolorowe światło dopasowane do tego, co widać na ekranie, dostosowywać oświetlenie do koloru ścian albo muzyki, a nawet dyskretnie budzić lub usypiać! Pewnym niedociągnięciem może być niewielka moc wbudowanych głośników przy tej wielkości telewizora – tylko 20 W. Warto jednak odnotować, że dźwięk jest dobrej jakości dzięki zastosowaniu licznych funkcji do optymalizacji audio, takich jak korektor AI, wzmocnienie basów czy funkcja kalibracji do pomieszczenia. System operacyjny to Android TV z dostępem do tysięcy przydatnych aplikacji. Warto docenić ten telewizor 75 cali – ranking przyznaje mu miejsce tuż za podium.

 • zaawansowane technologie przetwarzania obrazu i dźwięku dzięki P5 Perfect
 • podświetlenie Ambilight
 • kalibracja dźwięku do pomieszczenia
 • system Android TV
 • niewielka moc głośników
 • słabsze odwzorowanie barw niż w telewizorach OLED i QLED


5.

Telewizor LG 75NANO763QA

To już ostatni TV 75 cali, ranking przyznaje piąte miejsce dla modelu LG 75NANO763QA. 5000 zł za telewizor 75-calowy? To brzmi jak prawdziwa promocja! Co więcej, nie jest to zwykły telewizor z podświetleniem LED. To jeden z modeli wyposażonych w technologię NanoCell. Dzięki zastosowaniu nanocząsteczek filtruje podświetlenie LED i poprawia kolory, które widzisz na ekranie, by były bardziej realistyczne. Procesor α5 Gen5 AI 4K inteligentnie przetwarza obraz i skaluje treści w niższej rozdzielczości do 4K Ultra HD. Materiały możesz oglądać w jednym z dziewięciu trybów – w tym uwielbianym przez fanów kina Filmmaker Mode. Telewizor obsługuje także HDR 10 Pro. Właściwie jedyne, czego tu zabrakło, to wyższa częstotliwość odświeżania obrazu. Standardowe 50/60 Hz zamiast 100/120 Hz, jak w innych opisanych tutaj telewizorach, może być traktowane jako minus. Za dźwięk odpowiadają głośniki o mocy 20 W z systemem 2.0 wspierane przez technologie Clear Voice Pro oraz AI Sound Pro. System operacyjny to WebOS, dobrze znany również z innych telewizorów marki LG i ceniony ze względu m.in. za inteligentne uczenie się poleceń głosowych.

 • cena
 • technologia NanoCell do optymalizacji kolorów
 • duży wybór trybów obrazu
 • system operacyjny WebOS
 • częstotliwość odświeżania ekranu 50/60 Hz
 • niewielka moc głośników


Jaki TV 75 cali? Najważniejsze parametry


Jeśli chcesz kupić nowy telewizor o sporej przekątnej, masz w czym wybierać – znajduje to odbicie w naszym rankingu! Od lat producenci prześcigają się w tworzeniu nowych technologii, które czynią obraz bardziej realistycznym, by oglądanie ulubionych programów dawało jeszcze więcej satysfakcji. Wraz z pojawianiem się nowych rozwiązań oferowane są coraz większe ekrany i jeszcze lepsze wyświetlacze. Głównym ograniczeniem jest odległość od ściany, na której musi się zmieścić TV oraz zasobność portfela. Szukając odpowiednich modeli do rankingu, skupiliśmy się na wielkości (75 cali) oraz rozsądnej cenie.


Co łączy każdy opisany telewizor 75 cali? Ranking prezentuje modele, które:

 • mają rozdzielczość 4K;
 • korzystają z funkcji smart TV;
 • mogą łączyć się z urządzeniami mobilnymi, żeby przenosić obrazy z małego ekranu na duży;
 • mają dekoder DVB-T2, więc umożliwiają oglądanie telewizji naziemnej w nowym formacie;
 • wyglądają atrakcyjnie, dzięki smukłemu designowi i minimalistycznym ramkom

To wszystko standardowe cechy telewizorów 75 cali. Gdzie widać największe różnice?

 • Matryca – w zestawieniu zabrakło modeli OLED, ponieważ te telewizory w wariancie 75-calowym są wciąż bardzo drogie. Wśród pięciu polecanych telewizorów znajdziesz jednak modele QLED oraz NanoCell, które wyświetlają kolory lepiej niż standardowe panele LCD. 
 • Procesor – w przypadku nowoczesnych telewizorów ma kluczowe znaczenie, ponieważ odpowiada za przetwarzanie obrazu. Zadaniem dobrego procesora jest zoptymalizowanie obrazu z wyjściowego źródła tak, żeby kolory, głębia obrazu i kontrast były na jak najwyższym poziomie. Często takie procesy wspierają algorytmy sztucznej inteligencji. 
 • Dźwięk – czyli nie tylko moc głośników, ale również inteligentne funkcje służące do optymalizacji audio, np. dopasowywanie parametrów do konkretnego pomieszczenia czy miejsca, w którym siedzą widzowie. 
 • System operacyjny – decyduje o wygodzie użytkowania oraz dostępności aplikacji. Często wybiera się kolejny telewizor tej samej firmy ze względu na przyzwyczajenie do określonego interfejsu. 


Jaki telewizor 75 cali kupić? Podsumowanie


Zaprezentowaliśmy wybrane telewizory 75 cali, ranking układa je w określonej kolejności, jednak to od ciebie zależy, który z nich uznasz za najbardziej atrakcyjny. Szukając idealnego modelu, warto patrzeć na matrycę, procesor i wszystkie przydatne funkcje, a przy tym nie zapominać o systemie operacyjnym, dzięki któremu można w intuicyjny sposób korzystać z urządzenia. 


Przeczytaj również:

Powrót