Ranking telewizorów OLED 65 cali

2023-07-26

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

Jeśli planujesz zakup TV, przeczytaj ranking telewizorów OLED 65 cali 2023. Duże odbiorniki z taką matrycą zapewniają wyjątkowe wrażenia zarówno kinomanom, jak i fanom gamingu. Jeśli zależy ci na najlepszej jakości obrazu i dźwięku, nowoczesnych funkcjach oraz atrakcyjnym wyglądzie TV, warto sięgnąć po modele z wyższej półki. Jakie TV OLED są popularne? Zobacz ranking!
Ranking telewizorów OLED 65 cali 2023


1.

Telewizor Samsung QE65S95BAT

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu telewizorów OLED 65 cali plasuje się model Samsung QE65S95BAT. Ten doskonale sprzedający się telewizor zbiera wiele pozytywnych recenzji, a jego atrakcyjna cena wynosząca około 8000 zł za duży telewizor, który niedawno miał premierę, to bardzo dobra oferta. Urządzenie to łączy w sobie zalety technologii OLED i QLED, co określane jest mianem QD-OLED. Dzięki temu masz zapewnioną znakomitą jakość obrazu z doskonałym odwzorowaniem kolorów i wysoką jasnością. Neuronowy Procesor AI Quantum 4K w czasie rzeczywistym przetwarza parametry obrazu i dźwięku, żeby nic nie zakłócało oglądania i słuchania. Funkcja Adaptive Picture dopasowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych. Aktywny wzmacniacz głosu ma za zadanie regulować dźwięk tak, by hałasy z innych pomieszczeń nie przeszkadzały w odbiorze ścieżki audio. Dźwięk stale podąża za przemieszczającym się obiektem.

Nie mogło też zabraknąć udogodnień dla graczy. Częstotliwość odświeżania 100/120 Hz sprawia, że to dobry model dla posiadaczy konsoli PS5 lub Xbox Series. Co więcej, zastosowano tu Auto Low Latency Mode (ALLM), czyli automatycznie przełączanie TV w tryb z niskim input lagiem, a także Upłynniacz ruchu i poprawiającą płynność funkcję AMD FreeSync Premium Pro. Właściwie za jedyny brak można uznać, że TV nie ma funkcji Dolby Vision. Do tego jednak Samsung zdążył swoich stałych klientów przyzwyczaić – w zamian ma HDR 10+, czyli standard optymalizacji obrazu stworzony we współpracy z 20th Century Fox i Warner Bros. Podobnie jak inne modele koreańskiego producenta telewizor Samsung QE65S95BAT działa na systemie Tizen, który chwalony jest za intuicyjną obsługę. Urządzeniem możesz sterować za pomocą pilota (z dostępem do Netfliksa, Disney+, oraz Amazon Prime Video za pomocą jednego przycisku), a także przez aplikację SmartThings na smartfonie. Na liście zalet nie może zabraknąć też futurystycznego, ultracienkiego designu! Telewizor świetnie prezentuje się na ścianie w salonie. Samsung wygrywa ranking telewizorów OLED 65 cali 2023, ale warto przyjrzeć się także pozostałym propozycjom.

 • połączenie technologii OLED i Quantum Dots
 • funkcja adaptacji obrazu do warunków oświetleniowych
 • wzmacniacz głosu
 • dźwięk podążający za obiektem
 • udogodnienia dla graczy
 • dostęp do Netflix, Disney+ i Amazon Prime jednym przyciskiem
 • ultracienki design
 • współpraca z aplikacją SmartThings
 • atrakcyjna cena
 • brak Dolby Vision


2.

Telewizor OLED Sony XR-65A95K

Firma Sony, tworząc matrycę do tego telewizora, posłużyła się tymi samymi rozwiązaniami, co Samsung. Tutaj także wprowadzono powłokę z kropek kwantowych, co pozwala uzyskać wyższą jasność. To także QD-OLED. Cognitive Processor XR sprawia, że w oglądanych materiałach dostrzeżesz prawdziwą głębię obrazu i bogactwo detali. Telewizor OLED Sony XR-65A95K ma czujnik światła, dzięki czemu może dostosowywać parametry obrazu do warunków zewnętrznych zmieniających się wraz z porami dnia.

Warto zwrócić uwagę także na liczne udogodnienia w sferze audio, które ma ten telewizor OLED 65 cali – ranking traktuje te kwestie jako równie istotne jak technologie optymalizacji obrazu. Dźwięk w telewizorze Sony wydobywa się bezpośrednio z ekranu za sprawą technologii Acoustic Surface Audio. Gamę wszystkich dźwięków uzupełniają te wydobywające się z głośników niskotonowych zlokalizowanych na tylnej ścianie. Co istotne, głośność jest kalibrowana w zależności od tego, jak blisko telewizora się znajdujesz. Jeśli się przybliżysz lub oddalisz, parametry zostaną automatycznie dostosowane – to funkcja Auto Voice Zoom.

Telewizor ma oczywiście wejście HDMI 2.1, więc gracze mogą cieszyć się z takich udogodnień, jak wspomniane wcześniej ALLM. Sony idzie nawet krok dalej, bo telewizor nie tylko rozpoznaje, że została włączona konsola PS5 lub Xbox Series, ale również identyfikuje konkretny gatunek gry, dopasowując do niego tryb obrazu. Dzięki temu nieco inaczej będą wyglądają gry platformowe, a inaczej wyścigi albo strzelanki. Niezależnie od tego, jaki rodzaj rozgrywki lubisz najbardziej, będziesz się świetnie bawić, korzystając z częstotliwości odświeżania 100/120 Hz. Jeśli od gier wolisz filmy i seriale z Netfliksa, to jest kolejna dobra wiadomość. Tryb Netflix Adaptive Calibrated umożliwia specjalne optymalizowanie ustawień obrazu dla użytkowników tej platformy. Oczywiście poza Netfliksem możesz mieć dostęp do tysięcy innych aplikacji. Telewizor Sony to Google TV, więc jest mnóstwo możliwości. Użytkowanie jest bardzo wygodne, gdy masz w ręku nowoczesnego pilota z podświetlanymi przyciskami. To wszystko sprawia, że Sony XR-65A95K z 2022 r. został okrzyknięty przez ekspertów prawdziwym odkryciem. Skąd zatem drugie miejsce? Barierą jest wysoka cena. Wspomniany smart TV kosztuje ponad 12 000 zł.

 • połączenie technologii OLED i Quantum Dots
 • wydajny procesor
 • kalibracja obrazu i dźwięku do zmieniających się warunków
 • dźwięk wydobywający się bezpośrednio z ekranu
 • tryb Netflix Adaptive Calibrated
 • dostęp do tysięcy aplikacji dzięki Google TV
 • cena


3.

Telewizor LG OLED65C21LA

Marka LG produkuje telewizory OLED dłużej niż Samsung i to od niej kupuje matryce większość konkurentów. Ale czy to znaczy, że robi to lepiej? Chcąc znaleźć godnego rywala dla nowych TV Sony i Samsunga, polecamy telewizor LG OLED65C21LA, który – podobnie jak TV z pierwszego miejsca – kosztuje około 8000 zł za wersję 65-calową. Warto podkreślić, że matryca znacząco różni się od starszych generacji OLED – zapewnia większy poziom jasności i jest bardziej trwała. To cecha wyróżniająca telewizory LG z serii Evo.

Funkcja Brightness Booster rozwiązuje największą bolączkę OLED-ów, czyli problemy z odpowiednio mocnym podświetleniem – jasność sterowana algorytmem sztucznej inteligencji podnosi się nawet o 20%. Procesor α9 piątej generacji gwarantuje bardzo dobrą głębię obrazu. Poza tym potrafi płynnie przetwarzać dźwięk dwukanałowy na 7.1.2-kanałowy. To sprawia, że możesz usłyszeć wyraźnie akcję, jakbyś był w samym środku sceny! Są także dobre wiadomości dla fanów gamingu. Telewizor LG OLED65C21LA, jak przystało na sprzęt z wyższej półki, zapewni częstotliwość odświeżania ekranu 100/120 Hz, a także funkcje takie jak Dolby Vision Gaming 4K, NVIDIA G-Sync oraz AMD FreeSync Premium. Kolejny element optymalizacji ustawień w grach stanowi zastosowanie ALLM. Telewizor działa na rozwijanym przez LG systemie webOS, który ceniony jest za inteligentą obsługę komend głosowych i uczenie się nowych poleceń. Ranking telewizorów OLED 65 cali 2023 przyznaje TV LG trzecie miejsce.

Odnotujemy jeszcze, ze dla miłośników większych ekranów stworzono ten model także w wariancie 77- lub 83-calowym.

 • wyższa jasność
 • procesor odpowiadający za głębię obrazu
 • inteligentne przetwarzanie dźwięku na wielokanałowy
 • udogodnienia dla graczy
 • obsługa komend głosowych po polsku
 • cena


4.

Telewizor Philips 65OLED707/12

Jeśli dalej nie wiesz, jaki OLED 65 cali kupić, przyjrzyj się następnej propozycji! Philips, podobnie jak LG, od lat doskonali swoje telewizory OLED. Co można powiedzieć o modelu z czwartego miejsca, który kosztuje ok. 7500 zł? Telewizor Philips 65OLED707/12, tak jak opisane powyżej sprzęty, wyświetli bogate kolory, wyjątkowo ostry obraz i płynny ruch. Zaawansowany procesor P5 wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, by dodać wszystkim scenom jeszcze więcej realizmu. Kinowa jakość obrazu i dźwięku to zasługa technologii Dolby Vision i Dolby Atmos.

Największym wyróżnikiem na tle innych telewizorów jest natomiast Ambilight – technologia podświetlenia wychodzącego poza ekran, charakterystyczna wyłącznie dla telewizorów Philips. W przypadku tego modelu mowa o wersji trójstronnej Ambilight, co oznacza, że światło pojawia się po bokach i u góry. Innym argumentem przemawiającym za zakupem Philipsa z systemem Android TV jest dostęp do tysięcy aplikacji ze sklepu Google. Jeśli masz konsolę do gier najnowszej generacji, na pewno ucieszy cię minimalne opóźnienie przy częstotliwości odświeżania 100/120 Hz, a także funkcje G-Sync, Variable Refresh Rate i AMD Freesync.

 • nowoczesny procesor P5 wykorzystujący AI
 • funkcja Ambilight
 • dostęp do tysięcy aplikacji dzięki Android TV
 • funkcje dla graczy
 • Dolby vision i Dolby Atmos
 • niski poziom jasności w dzień


5.

Telewizor Hisense 65A85H

Ostatnia propozycja, zamykająca ranking telewizorów OLED 65 cali 2023, może cię zaskoczyć. Hisense to w Polsce wciąż mało znana marka, choć na świecie sprzedaje co roku mniej więcej tyle samo telewizorów co Sony! Telewizor Hisense 65A85H jest najtańszym modelem w naszym zestawieniu – zapłacisz za niego na niecałe 7000 zł. Cena na pewno przykuwa wzrok, a co poza tym? Warto zaznaczyć, że obraz jest zgodny z charakterystyką WCG (Wide Color Gamut), czyli szeroką paletą barw, gwarantującą prawdziwe bogactwo odcieni, które dodatkowo wzmacnia kontrast. Wśród najważniejszych technologii obrazu znajdziesz HDR10+ czy Dolby Vision HDR. Programy obejrzysz z częstotliwością odświeżania 100/120 Hz, także w automatycznym trybie sportowym. Telewizor Hisense ma również wszystkie funkcje przydatne dla graczy, jak ALLM, VRR oraz AMD FreeSync. Fanom kina spodoba się Tryb Filmowca oraz certyfikat IMAX Enhanced. Zastosowany system operacyjny to VIDAA – autorskie rozwiązanie producenta, słynące przede wszystkim z szybkości działania interfejsu. Ostatnim wyróżnikiem jest obrotowa podstawa, dzięki której można płynnie zmieniać położenie ekranu.

 • atrakcyjna cena
 • szeroka gama kolorów
 • certyfikat IMAX Enhanced
 • udogodnienia dla graczy
 • obrotowa podstawa
 • system operacyjny VIDAA


Telewizor OLED – najważniejsze parametry


Każdy, kto miał okazję oglądać obraz na telewizorze OLED, zna zalety takiej matrycy. Wykorzystuje samoświecące diody organiczne, które nie wymagają dodatkowego podświetlenia i mogą być pojedynczo wyłączane. Dzięki temu da się osiągnąć prawdziwą, głęboką czerń zamiast odcieni szarości – jak w telewizorach LCD, których panele są stale podświetlane diodami LED. Jeśli szukasz idealnego telewizora OLED, warto zwrócić uwagę na wymienionej poniżej elementy.


 • Konstrukcja matrycy – cechą wspólną jest zastosowanie diod organicznych, producenci szukają różnych sposobów na to, żeby zniwelować  ich wady i uwypuklić zalety. Przykładem może być wykorzystanie warstwy kropek kwantowych w najnowszych telewizorach Samsung QD-OLED.
 • Procesor – serce telewizora i ważny element wpływający na to, co widać na ekranie. Obecnie standardem jest wykorzystywanie algorytmów sztucznej inteligencji w celu poprawiania jakości wyświetlanych treści w czasie rzeczywistym.
 • Udogodnienia dla graczy – telewizor służy nie tylko do oglądania filmów i seriali. Dobry TV zastępuje monitor dla gracza, więc coraz więcej osób oczekuje, że będzie mieć podobne funkcje i właściwości, by zapewnić płynność animacji i krótki czas reakcji.
 • System operacyjny i wygodne sterowanie – od tego zależy, jak komfortowe będzie używanie wszystkich funkcji. Andorid i Google TV mają tysiące aplikacji i gier, webOS umożliwia stosowanie naturalnych komend w języku polskim, a zwolennicy Samsunga stawiają na Tizena. Myśląc o tym, jaki OLED 65 cali kupić, warto wziąć pod uwagę system operacyjny bo wpływa na wygodę codziennego użytkowania.Jaki OLED 65 cali – podsumowanie


Rynek telewizorów OLED rozwija się w zawrotnym tempie. Konkurencja największych producentów to jednak dobra wiadomość dla użytkowników. Rywalizacja przekłada się nie tylko na szybki rozwój technologiczny, ale też obniżanie cen. W efekcie telewizory OLED co roku stają się bardziej dostępne dla szerszego grona klientów. Ranking telewizorów OLED 65 cali 2023 tylko potwierdza te spostrzeżenia. Wszystkie zaprezentowane modele idealnie sprawdzą się zarówno dla graczy, jak i dla kinomanów!


Przeczytaj również:


Powrót